Mesto Trnava

Galéria Jána Koniarka vyhlásila jubilejný desiaty ročník medzinárodnej súťaže Trienále plagátu Trnava

Galéria Jána Koniarka v Trnave organizuje v tomto roku jubilejný desiaty ročník medzinárodnej súťaže aktuálneho svetového plagátu Trienále plagátu Trnava (TPT). Uzávierka prihlasovania plagátov vydaných v rokoch 2015 – 2018 je 1. mája 2018. Slávnostné otvorenie Trienále spojené s vyhlásením víťazov a udeľovaním cien je naplánované na 13. septembra 2018. Výstava súťažných prác potrvá do 25. novembra 2018.

Súťažné práce budú hodnotiť členovia medzinárodnej poroty, renomovaní odborníci v oblasti plagátu, typografie a vizuálnej komunikácie Alain Le Quernec (FRA), Eduardo Barrera Arambarri (MEX), Justyna Czerniakowska (POL), Yossi Lemel (ISR), Johanna Biľak (SVK/NLD). Finalisti budú známi už 15. mája 2018.

Prezentácia súťažných kategórií sa uskutoční v Galérii Jána Koniarka v Trnave – Kopplovej vile na Zelenom kríčku 3, v Synagóge – Centre súčasného umenia GJK v Trnave na Halenárskej 2, v západnom krídle trnavskej radnice a na ďalších výstavných miestach v Trnave a Bratislave. Súčasťou TPT 2018 bude rad sprievodných podujatí a aktivít, menších výstav, prednášok a workshopov usporiadaných v rovnakom čase aj v iných mestách na Slovensku označených značkou TPT 2018 +.

Kurátor a koordinátor projektu je Mgr. art. Robert Paršo.

Súťažné kategórie TPT 2018:
A (profesionál) – plagáty profesionálnych autorov,
B (študent) – plagáty študentov výtvarných odborov vysokých škôl:

Plagáty sa ďalej delia na tieto kategórie:
A / B 1 reklamný plagát,
A / B 2 kultúrnospoločenský plagát,
A / B 3 voľná téma a technika.

Na TPT 2018 sa udeľuje viacero významných cien:
1. cena v kategórii A – Grand Prix TPT 2018, 1. cena v kategógii B – Cena rektora VŠVU, Cena Ico-D, Master ?s Eye Awards a iné.

TPT je v Trnave usporadúvané od roku 1991. Je to svetovo rešpektované podujatie, najväčšie svojho druhu na Slovensku. Hlavnými organizátormi TPT 2018 sú: Galéria Jána Koniarka v Trnave a Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave, Mestom Trnava, občianske združenia Poster a publikum.sk. Odborná spolupráca – Slovenské centrum dizajnu v Bratislave. Záštita – Medzinárodná rada ico-D. Organizátori 10. ročníka TPT využívajú dvadsaťročné renomé podujatia hlásiaceho sa k tradičným hodnotám, rešpektovaným medzinárodnou komunitou grafického dizajnu a súčasne prinášajú inovácie odrážajúce neustále meniaci sa charakter grafického dizajnu.

Info linky:

Štatút TPT 2018: http://tpt.sk/tpt-2018/tpt-2018-statut/
Podmienky súťaže: http://tpt.sk/tpt-2018/terms/
V prípade záujmu o registráciu je možnosť využiť online formulár: http://tpt.sk/tpt-2018/tpt-2018-registracia/

Viac informácií o TPT 2018 nájdete na stránke www.tpt.sk

Tlačová správa GJK

 

7.2.2018 12:18

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?