Mesto Trnava

Kultúrne centrum Malý Berlín otvoria 2. marca

Po štyroch rokoch príprav bude už o mesiac -  v piatok 2. marca 2018 - otvorené kultúrne centrum Malý Berlín. Sídliť bude v historickom meštianskom dome na Štefánikovej 4, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. Hneď od prvého víkendu sľubuje plnohodnotný program zložený z filmových projekcií, divadelných predstavení, koncertov domácich i zahraničných kapiel a mnohých ďalších podujatí.

Malý Berlín chce priniesť program naozaj pre všetkých. Nemá to byť miesto výlučne pre alternatívnu kultúru a umenie, hoci aj tie v ňom budú mať svoje pevné miesto. Kultúrne centrum by malo byť časom otvorené celý deň a niečo pre seba si tu nájdu školy, rodiny s deťmi, mládež, vysokoškolskí študenti, dospelé publikum i seniori.

Z najbližšieho programu vyberáme:

Bergman 100 /3. a 4. marec
Ingmar Bergman, jeden z najväčších filmových režisérov všetkých čias, by sa 14. júla 2018 dožil sto rokov. Počas nášho otváracieho víkendu preto uvádzame v spolupráci s Film Europe výber jeho troch zásadných diel – Fanny a Alexander, Persona a Jesenná sonáta.

Divadlo Kontra: Mesiac a Magnólie /16. marec
Najnovšia hra obľúbeného divadla Kontra – komédia o zákulisí vzniku filmu Odviate vetrom. Čo si počať, keď čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu.

Kapor na scéne: O psíkovi a mačičke /18. marec
Zábavno-poučná rozprávka o tom, ako sa z mačky Micky stala doktorka a lieči svojich prvých pacientov. Ako sanitka jej asistuje psík Bodrík a svoju dôležitú úlohu budú mať aj prítomné detičky. Pomoc bude určite potrebovať moriak s raneným krídelkom, ktorý si nedával pozor na ceste, i ďalšie zvieratká.

Carnival Youth /20. apríl
Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, poľskom Open'eri, britskom Great Escape a aj na slovenskom Grape Festivale 2015. V rámci aktuálneho turné odohrajú na Slovensku len jeden koncert a to práve v Trnave!

Neskorý zber: Zámerné čakania /27. apríl
Súčasné tanečné predstavenie skupiny Neskorý zber s hudbou Martina Burlasa. Ambíciou predstavenia je komunikovať s divákom o viacerých aktuálnych témach. Ich jednotiacim prvkom je spodný prúd – basso continuo – tiahnuci sa celým predstavením. Odráža vzťahy medzi nami a aj samých k sebe.

Podrobnosti o týchto a ďalších podujatiach nájdete na adrese malyberlin.sk a facebook.com/MalyBerlin.

Za vznikom kultúrneho centra stojí občianske združenie Publikum.sk, program vzniká s podporou Mesta Trnava.

TLAČOVÁ SPRÁVA OZ PUBLIKUM.SK

Lokalita

GPS:
N 48.378335495450926 / E 17.585357132124273

1.2.2018 14:58

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?