Mesto Trnava

Kvalitné hudobné zážitky prinesie Večer u Schneiderovcov

Štvrtý ročník podujatia Večer u Schneiderovcov sa uskutoční  1. júna o 20.00 h v Dome hudby M. Sch.Trnavského. Aj tento rok sú prisľúbené kvalitné hudobné zážitky v spojení s príjemným prostredím a prepojením na Trnavu. Divákom sa predstavia dve kapely, Talent Transport a Zuzana Mikulcová Band.

Mikuláš Schneider Trnavský bol jednou z najväčších postáv slovenskej hudby dvadsiateho storočia. Takmer celý život a dielo Mikuláša Schneidera-Trnavského (1881 - 1958) sa viažu k rodnej Trnave. Podujatie pod jeho menom chce upriamovať pozornosť na nové hudobné osobnosti Trnavy.

Talent Transport
Klavír, bicie a basa. Talent Transport na zimomriavky viac nepotrebujú. Kapelu tvorí trio Vladislav Slnko Šarišský, Trnavčan Filip Hittrich a Marián Slávka. Skúsení hudobníci majú za sebou viacročné účinkovanie v niekoľkých známych a úspešných hudobných zoskupeniach ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sounds Like This. Na naplnenie ich vlastných tvorivých ambícií však dozrel čas až v roku 2014. Po siedmich rokoch hrania a zbierania nového materiálu, vydali Talent Transport svoj debut a o štyri roky aj druhý album Napospas. Obidve diela sú fúziou jazzu, vážnej hudby a popu, ktorú interne označujeme ako hudbu humánnu. Ich tvorba nesie odkaz legiend Mareka Brezovského a Deža Ursinyho, ale napriek tomu sú Talent Transport ťažko uchopiteľní. Originálni v umeleckom aj verbálnom prejave, ktorý vždy nesie dávky miernej (seba)irónie. Čo je však na nich najcennejšie, nechávajú za seba hovoriť predovšetkým svoju hudbu.

Zuzana Mikulcová band
Moderný pop s prvkami fusion ktorý presahuje domáce rádiové štandardy. Nový projekt speváčky Zuzany Mikulcovej, spája slovenské texty s pop-soulom a s prvkami elektronickej hudby. Koncom minulého roka vydala svoj druhý štúdiový album s názvom Dievča. Spolupracovala na ňom s producentom a gitaristom Andrejom Hruškom (Lucie Bílá, Celeste Buckingham, Dano Heriban). Album sa dostal do výberu Top najlepších albumov za rok 2018. Zuzana spolu s kapelou vystúpila už na mnohých významných podujatiach. Minulý rok nahrala s rapperom Vecom a Tonom S. skladbu Tváre slobody k výročiu Nežnej revolúcie, ktorú odprezentovali na Koncerte pre všímavých - ocenenie Biela Vrana. Predstavila sa na koncerte Petra Lipu - 75 rokov v plnom nasadení, v televíznych reláciách Advent 2016, Legendy popu či Zlaté časy. Minulý rok absolvovala úspešné koncertné vystúpenia s Richardom Müllerom. Zuzana spolu s kapelou vystúpila aj na koncertoch Lisy Simone v Slovenskom rozhlase či Jamesa Blunta v NTC.

Band:
Zuzana Mikulcová
Andrej Hruška
Michal Šelep
Ľuboš Ežo Ambrózai


Predpredaj lístkov v mestskej veži - Trnava Tourism už čoskoro, vstupné 5 €.
 

17.5.2019 9:14

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?