Mesto Trnava

Noc vonku po prvý raz aj v Trnave. Príďte si vyskúšať život bezdomovca na vlastnej koži

Medzinárodné podujatie na podporu ľudí bez domova s názvom Noc vonku sa 6. novembra od 17.30 h po prvý raz uskutoční aj v Trnave na Hlavnej ulici 43 pred Trnavskou arcidiecéznou charitou. Organizátorom tejto aktivity, počas ktorej si účastníci budú môcť vyskúšať život bezdomovca na vlastnej koži, je Katedra sociálnej práce Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou a Mestom Trnavou.

„Noc vonku má už tradíciu vo viacerých mestách aj na Slovensku, napríklad v Bratislave sa tento rok uskutoční už jej šiesty ročník. V Trnave sme sa rozhodli, že sa k tejto tradícii pripojíme našou iniciatívou aj my, pracovníci katedry sociálnej práce. Dlhodobo spolupracujeme s Trnavskou arcidiecéznou charitou aj Mestom Trnavou pri riešení otázky ľudí bez domova. Motivovala nás snaha ukázať ich život z iného pohľadu, sprostredkovať ostatným ich životné príbehy a priblížiť aj problémy, s ktorými sa stretávajú,“ hovorí Mgr. Katarína Levická, PhD., z Katedry sociálnej práce Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity.
Tradične býva súčasťou Noci vonku aj sprievodný program v podobe diskusií, rozhovorov či odborných prednášok. V Trnave počas tohto podujatia privítame zástupcov viacerých organizácií, ako napr. Združenie STORM, Centrum Koburgovo, O.Z. Proti prúdu a pod. Jednotlivé vstupy budú oživené aj hudobným programom.
„Pre účastníkov bude pripravené posilnenie v podobe guláša, počas podujatia sa bude variť aj kapustnica a nebude chýbať ani horúci čaj. Organizátori zabezpečia aj kartóny pre odvážlivcov, ktorí si budú chcieť vyskúšať spanie na ulici. Registrácia spáčov bude prebiehať počas celého podujatia. „Záujemcov by sme chceli povzbudiť, aby si priniesli spacáky či prikrývky. Nie je potrebné, aby strávili na ulici celú noc. Každý môže zostať tak dlho, ako bude chcieť, či ako dlho vydrží. Ako symbolické vstupné na podujatie radi uvítame suché potraviny a teplé oblečenie, čo však nie je podmienkou. Všetky vyzbierané veci poputujú ľuďom bez domova,“ doplnila Katarína Levická.

Ilustračné foto: pixabay.com

29.10.2018 15:38

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?