Mesto Trnava

Obľúbené koncerty dychovej hudby budú pokračovať aj tieto prázdniny

Ani počas tohtoročného Kultúrneho leta v Trnave nebudú chýbať koncerty obľúbených dychoviek. Tradičné nedeľné matiné si budete môcť vychutnať v mestskom amfiteátri v júli o 18. hodine a v auguste o 17. hodine.

Vystúpenia otvorí prvú júlovú nedeľu kapela Borovienka, ktorá má vo svojom repertoári ľudové piesne z okolia Vrbového, Chtelnice a Krakovian. Nasledovať bude ďalšiu nedeľu Bučkovanka. Jej členovia sa hlásia k tradíciám svojich predchodcov, ktorí na prelome r. 1906 – 1907 založili kapelu v časti obce Moravské Lieskové v Bučkovci. Treťou dychovkou, ktorá sa predstaví, bude kapela Hrnčarovani, ktorej vznik sa datuje až do roku 1864 a je tak treťou najstaršou dychovou hudbou na Slovensku. O niečo mladšia kapela Šúrovanka, založená v roku 1990, vám spestrí predposledné nedeľné popoludnie. Júlové koncerty uzatvorí Vištučanka, ktorá je tiež mladšou kapelou, avšak nič to neuberá na jej kvalite a aj medzinárodných oceneniach.

Augustové koncerty otvorí Drahovčanka, ktorá bola založená v roku 1914. Dychová hudba Drahovčanka ponúka vo svojej hudobnej produkcii upravené ľudové skladby. V širokom repertoári má aj skladby od autorov a interpretov svetovej hudby, takže je obohatená aj o saxofónovú sekciu potrebnú pri týchto skladbách. Ďalšou dychovou hudbou bude 95-ročná kapela Grinavanka, ktorá aktívne pôsobí v meste Pezinok. Názov dychovej hudby Verešvaran je odvodený od bývalého názvu obce Červeník. Verešvaran začne svoje vystúpenie predposlednú augustovú nedeľu o 18.00 hodine. Koncerty dychových hudieb uzatvorí DH Lieskované, ktorá je od svojho vzniku až dodnes skvelou partiou spojenou láskou k dychovej hudbe.

Srdečne vás pozývame.

>>>aktualizované<<<
Koncert dychovej hudby Grinavanka, ktorý sa mal konať  v nedeľu 12. 8. 2018 v mestskom amfiteátri o 17.00 h, sa z  technických príčin uskutoční  v Bernolákovom sade.

 

13.6.2018 10:18

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?