Mesto Trnava

Piaty ročník Stredovekej prešovačky prinesie okrem tradičných obľúbených aktivít i novinky

Leto sa postupne končí, no vinárska sezóna sa začína. Aj tento rok ju otvorí jedinečná Stredoveká prešovačka na nádvorí radnice. V piatok 1. septembra o 15.00 h zažijeme, ako sa hrozno spracovávalo kedysi, keď sa vinári namiesto technických vymožeností museli spoliehať na vlastné sily. Mladé dievčiny budú bosými nohami šliapať hrozno, mladíci ho budú prešovať a kto bude mať chuť, môže sa do prác zapojiť tiež.

„Priamo na nádvorí trnavskej radnice sa pred vašimi očami odohrá dobová Stredoveká prešovačka s veselicou. Prostredníctvom hraných scénok sa na chvíľu prenesiete do minulosti a dozviete sa čo-to z histórie vinárstva a vinohradníctva v Trnave a jej okolí, ako aj zo života samotných vinárov či trnavského perega. Pripravené sú tiež súťaže pre malých aj veľkých v duchu vinárskej tematiky, pestrá ponuka svetových vín alebo najlepšia medovina na svete,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Netradičným zážitkom bude určite ochutnávka vín o 18.30 h, ktorá sa odohrá v úplnej tme. Iba tí, ktorí nastražia všetky zmysly, dokážu naplno vychutnať nekonečne čarovný a pestrý svet chutí a vôní. Počet lístkov na degustáciu je obmedzený, cena vstupenky je 10 eur.

K novinkám patrí aj fotokútik, kde si budú môcť záujemcovia spraviť vtipné pamätné fotografie. Tých, ktorí sa chcú o tradícii trnavského vinohradníctva a vinárstva dozvedieť viac, pozývame na prehliadku z cyklu Potulky Malým Rímom, ktorá je venovaná práve tejto téme a začne sa o 16.30 h.

Na podujatí nebude chýbať ani dobré jedlo, miešané nápoje, lahôdky z medovinárstva i malinovky pre deti i produkty z medu. Najmenším návštevníkom je určené aj bábkové divadielko o 18.30 h.

Príďte si užiť posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí, ktoré pripravila OOCR Trnava Tourism v spolupráci s Agentúrou Hector.

Vstupné: 2 eurá (seniori, deti od 6 rokov a ZŤP 1 euro)

Podujatie sa koná pod hlavičkou Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré tento rok hostí práve Trnava.

Podujatie na Facebooku

Foto: Trnava Tourism

Lokalita

GPS:
N 48.37664656073391 / E 17.58513719098505

25.8.2017 13:01

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?