Mesto Trnava

Strávte nedeľu s rozprávkou

Príjemné nedeľné popoludnie s rozprávkami vás v Malom Berlíne čaká 13. mája. Deň s rozprávkou, ktorý je určený rodinám a deťom od 6 rokov, spája téma knižnej a rozhlasovej rozprávky. Vstup na celý program je voľný, no najmä tvorivé dielne sú kapacitne obmedzené.

Na návštevníkov čakajú dve predstavenia. O 13.15 h vystúpia študenti Divadelnej fakulty VŠMU s hrou Smolíček a Stratenko na návšteve v rozprávke a o 16.30 h zas divadlo Tuš zahrá príbeh o zvedavom klbku Guľko Bombuľko. Medzitým si deti môžu o 14.30 h oddýchnuť pri počúvaní či sledovaní rozprávok v programe Mimi, Líza a Trpaslíci na návšteve u Websterovcov.

Pre tie deti a rodičov, ktorí radšej trávia čas tvorivými aktivitami, sú pripravené tri tvorivé dielne. O 13.30 h spolu so zážitkovou dielňou Martiny Matlovičovej a Vladimíra Krála zablúdime do nekonečného sveta rozprávok. Približne o hodinu ich vystrieda výtvarník a ilustrátor Bystrík Vančo, ktorý zas zavedie deti do sveta magických bytostí. O 16.00 h je na programe literárno-výtvarný workshop, na ktorom sa necháme inšpirovať rozprávkou Ľubomíra Feldeka O čarovných rybkách a rozprávkových snoch.

Program pripravila Mestská knižnica Mesta Piešťany v spolupráci s Mestom Piešťany a RTVS. Deň s rozprávkou predchádza 10. ročníku piešťanského festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok 2018, ktorého témou je Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe.

Rozprávkové popoludnie sa koná v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4. V prípade pekného počasia sa môžu tvorivé dielne presunúť aj do priestorov Nádvoria. Podrobný program nájdete na webovej stránke Malého Berlína a na sociálnej sieti Facebook.

Podujatie vzniká s podporou Mesta Trnava.

 

 

11.5.2018 12:28

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?