Mesto Trnava

Už túto sobotu Linčiansku rozveselí sídliskový festival Spájame sily

Námestie pri nákupnom centre na Limbovej sa v sobotu 16. septembra 2017 premení na festivalové pódium s hľadiskom. Od 10.00 do 17.00 hod. sa tu bude konať Sídliskový festival Spájame sily, ktorý organizuje nezisková organizácia Centrum Koburgovo v spolupráci s Mestom Trnava a ďalšími organizáciami z Trnavy. Festival je finančne podporený z prostriedkov Participatívneho rozpočtu pre Trnavu, o čom rozhodli občania v májovom hlasovaní.

V centre sídliska v sobotu obyvateľov čaká veľa dobrej hudby, celodenné tvorivé činnosti pre deti, infostánky, futbalový turnaj i graffity škola. Návštevníci si užijú príjemný jesenný deň a užijú si aj skvelý hudobný program - na pódiu vystúpi Dominika Mirgová s tanečnou skupinou VIP crew, akordeonista Sebastián Vaškovič, Bystrík, Ildikó Kali a DJ set Mike Larka.

Počas celého dňa sa uskutočnia rozličné tvorivé i športové aktivity. Súčasťou festivalu bude futbalový turnaj O titul majstra Linčianskej, ktorý organizuje miestny Výbor mestskej časti a klub dôchodcov. Jednu zo stien na garáži za nákupným strediskom farebnými sprejmi skrášlia mladí ľudia počas graffity jamu a o 13.00 hodine sa budú môcť aj deti sami zapojiť v rámci graffity školy. Pod dohľadom skúsených umelcov si vyskúšajú rôzne spreje a farby a dozvedia sa niečo o graffity.

Kresliť, maľovať alebo si len tak čarbať budú môcť väčšie i menšie deti na tvorivých dielňach s pracovníkmi a pracovníčkami Krízového strediska, Združenia STORM, Materskej školy BESST, Centra pomoci pre rodinu, Trnavskej univerzity a Zlatej priadky. Dobrovoľníci z Trnavskej arcidiecéznej charity vyčistia autobusovú zástavku na sídlisku.

Prineste si deku, loptu a najmä dobrú náladu a chuť užiť si príjemný deň. Tešíme sa, vidíme sa už čoskoro v centre sídliska – na Linke!

HUDBA 

11.00 hod. Dominika Mirgova - Official s tanečnou skupinou VIP CREW
11.40 hod. Predstavenie spolupracujúcich organizácii
12.00 hod. Sebastián Vaškovič – akordeonista
13.00 hod. Bystrík
13.40 hod. Predstavenie spolupracujúcich organizácii.
14.00 hod. Rebelky a MC Máčada
14.30 hod. Ildikó Kali – folk
15.30 hod. Mike Larke – DJ set
16.30 hod. Záver podujatia a poďakovanie

FUTBALOVÝ TURNAJ (od 10:00 hod)

TVORIVÉ DIELNE (celý deň)

MAĽOVANIE GRAFFITY A GRAFFITY ŠKOLA (od 13:00 hod.)

14.9.2017 15:37

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?