Mesto Trnava

V stredu bude Slovensko spievať koledy, pripojí sa aj Trnava

V stredu 12. decembra o 18.00 h sa v slovenských mestách a obciach stretnú tisícky ľudí, ktorí si spoločne zaspievajú päť známych kolied. Trnavčania sa k celonárodnému spievaniu môžu pripojiť na Trojičnom námestí. Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť sa v predvianočnom zhodne na chvíľu zastaviť a naladiť sa takýmto spôsobom na sviatočné chvíle.

Spievať sa budú známe vianočné piesne Poďme bratia do Betléma, Do hory, do lesa, valasi, Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme vám, Tichá noc a Daj Boh šťastia.

„Na  pódiu budú koledy spievať deti z DFS Drienka, ktoré vystrieda populárna trnavská kapela Family Friend. Veríme, že sa k nim pridá čo najviac ľudí,“ hovorí Lenka Štepáneková, organizátorka podujatia, ktorého partnerom je aj Mesto Trnava. „Prvý ročník vlani spojil v jeden deň a hodinu tisícky ľudí po celej krajine. Len v Trnave spievalo koledy na námestí viac ako päťsto ľudí,“ doplnila. Inšpirovali sa podľa nej v susedných Čechách, kde má podobné podujatie už niekoľkoročnú tradíciu. V trnavskom regióne sa  tohto roku do spievania okrem Trnavy zapoja do podujatia aj Bučany, kde si koledy podelili miestne spevácke zbory.

Podujatie na Facebooku

Foto: archív MY Trnavské noviny

10.12.2018 11:43

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?