Mesto Trnava

Aj vy márne večer hľadáte na Družbe miesto pre auto? Využite bezplatné parkovanie na Starohájskej

Mnohí obyvatelia sídliska Družba vedia, že nájsť vo večerných hodinách voľné parkovacie miesto v blízkosti bydliska je otázkou šťastia. Ak sa na nich neusmeje, často núdzovo parkujú vo väčšej vzdialenosti od svojho domu a tŕpnu, či ráno nájdu svoje vozidlo tam, kde ho zanechali. Mesto Trnava chce preto upriamiť pozornosť Trnavčanov na možnosť bezpečného bezplatného celonočného a víkendového parkovania na parkovisku na Starohájskej ulici, ktoré je chránené závorovým systémom a monitorované kamerovým systémom mestskej polície.

Parkovacie miesta pred daňovým úradom, poliklinikou a sídlom Trnavského samosprávneho kraja sú spoplatnené podľa Všeobecne záväzného nariadenia č. 400/418 každý deň od pondelka do piatku od 8. hodiny ráno do 18.00 hodiny večer. Závorový systém umožňuje v týchto dňoch využiť bezplatné parkovanie od 18. hodiny do 8. hodiny ráno, a tiež cez víkend od piatku 18. hodiny do pondelka 8. hodiny ráno.

Pre lepšiu orientáciu v možnostiach bezplatného parkovania na Starohájskej uvádzame niekoľko príkladov:

Príklad 1: Autom vojdem na parkovisko v piatok o 17.01 h, do pondelka 7.59 h mám bezplatné parkovanie. Žetón vložím pri výjazde priamo do výjazdového terminálu, automatickú pokladňu nepoužijem.


Príklad 2: Autom vojdem na parkovisko v piatok o 18.01 h, do pondelka 8.59 h mám bezplatné parkovanie. Žetón vložím pri výjazde priamo do výjazdového terminálu, automatickú pokladňu nepoužijem.

Príklad 3: Autom vojdem na parkovisko v pondelok o 17.01 h, do utorka 7.59 h mám bezplatné parkovanie. Žetón vložím pri výjazde priamo do výjazdového terminálu, automatickú pokladňu nepoužijem.


Príklad 4: Autom vojdem na parkovisko v pondelok o 18.01 h, do utorka 8.59 h mám bezplatné parkovanie. Žetón vložím pri výjazde priamo do výjazdového terminálu, automatickú pokladňu nepoužijem.

Keď budete večer znova márne hľadať na Hlbokej kúsok voľného priestoru pre svoje auto, skúste využiť parkovisko na Starohájskej, ktoré je zvyčajne vo večerných a nočných hodinách takmer prázdne. Okrem bezpečného parkovania pod kamerami a za závorovým systémom ušetríte svoj čas a nervy pri každodennom hľadaní parkovacieho miesta.

Návod na parkovanie v Zóne C - parkovisku na Starohájskej. Zvlášť upozorňujeme pri bezplatnom parkovaní na bod 4 v návode.
 

 

 

Lokalita

GPS:
N 48.37926011002703 / E 17.595778855251638

1.3.2016 14:33

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová