Mesto Trnava

Ako sa starať o človeka trpiaceho Alzheimerovou chorobou?

Ako sa starať o človeka trpiaceho Alzheimerovou chorobou je názov stretnutia, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. februára od 10. do 13. hodiny v kláštore františkánov na Františkánskej ulici 1 v Trnave.
Cieľom tohto stretnutia je poskytnúť ľuďom, ktorí opatrujú ľudí trpiacich Alzheimerovou chorobou, základné informácie o chorobe, o spôsobe starostlivosti a ošetrovania a o možnostiach pomoci zo strany štátu. Prednášky bude viesť PhDr. Helena Vavrušová, ošetrovateľka s dlhoročnými skúsenosťami v zdravotníctve a práci s geriatrickými pacientmi, ktorá v súčasnosti pracuje na dizertačnej práci na tému Alzheimerova choroba. Na stretnutí sa bude hovoriť o tom, ako sa treba zachovať v rôznych situáciách, ktoré vznikajú pri opatrovaní pacienta s touto chorobou, o najčastejších ťažkostiach, v prípade veriacich ošetrovateľov aj o morálnych aspektoch pri riešení konfliktných situácií.

Záujemcovia o účasť na stretnutí by sa mali prihlásiť najneskôr do stredy 15. februára v sakristii Kostola sv. Jakuba alebo na čísle 0902 / 636 381, e-mail: andrej.ofm@gmail.com

10.2.2012 5:38

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová

 
Chcete vedieť, čo je nové?