Mesto Trnava

B minor 2020: príťažlivý repertoár z rôznych krajín i dekád

Ani v roku 2020 nebude v programe kultúrneho centra Malý Berlín chýbať cyklus komorných koncertov venovaných hudbe 20. a 21. storočia s názvom b minor. V sobotu 15. februára o 19.00 h. predstaví trio v zložení Simona Pingitzer (flauta), Jozef Eliáš (klarinet) a Alena Hučková (klavír) skutočne pestrý repertoár.

Jeho dominantnú časť tvorí súčasná skladba Tribute trio amerického saxofonistu a skladateľa Russela Petersona. Nasledovať bude sólo skladba pre flautu od špičkového španielskeho flautistu Francisca Lópeza, ktorú predvedie Simona Pringitzer. Patrí  medzi výrazné osobnosti mladej umeleckej hudobnej generácie a pôsobí ako prvá flautistka Slovenskej filharmónie. Klarinetová sonáta vynikajúceho ruského skladateľa Edisona Vasilievicha Denisova nás vezme do 20. storočia, konkrétne do 70. rokov. Zahrá ju Jozef Eliáš, aktuálne pôsobiaci v orchestri Slovenskej filharmónie ako prvý klarinetista.

Sólo vystúpenia uzavrie skladba 12 Preludios americanos, Op. 12 argentínskeho skladateľa Alberta Ginasteru, jedného z najuznávanejších osobností klasickej hudby polovice minulého storočia. Skladbu bude interpretovať Alena Hučková pôsobiaca v Orchestri Opery SND. Koncert uzavrie opäť súčasná skladba Seducción od uruguajského skladateľa Miguela Del Águila, ktorý sa pýši troma nomináciami na prestížnu cenu Grammy a repertoárom, ktorý noviny New York Times nazvali „brilantným a rafinovaným“.

Vstupenky na koncert v cene 5 € sú dostupné v online predpredaji na stránke centra. Na mieste budú k dispozícii v sobotu od 18.30 h už za cenu 8 €.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2020 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.
 TS Malý Berlín

10.2.2020 13:06

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?