Mesto Trnava

Blíži sa tradičný Veľtrh pre seniorov s programom pestrým ako jesenná príroda

Je október, Mesiac úcty k starším, a skôr narodení Trnavčania už vedia, že s ním opäť prichádza náš tradičný Veľtrh pre seniorov, ktorý sa uskutoční v stredu 23. a vo štvrtok 24. októbra v mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici s programom pestrým ako jesenná príroda.
Život je pohyb, preto začíname s tancom, ktorý nás bude sprevádzať počas celého podujatia aj so známymi piesňami v podaní speváckych zborov z mesta a regiónu. Svoje názory a podnety týkajúce sa činnosti mestskej samosprávy budeme môcť formulovať v debate s viceprimátorkou Trnavy Evou Nemčovskou. Pretože nielen spevom, tancom a debatovaním je človek živý, energiu si môžeme doplniť ochutnávkou zdravých, ale zároveň chutných nátierok a zaradiť do svojho programu na zlepšenie kondície aj cvičenie pre skôr narodených.
O tom, že humor lieči, nás iste nie po prvý raz presvedčia známi členovia trnavského Fóra humoristov a inšpiráciu na nový pestovateľský plán do budúcoročnej sezóny nájdeme na výstave ovocia, zeleniny, kvetov a bylín, ktorú pripravili členovia okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov. Zápisník na inšpiratívne recepty a návody sa nám zíde aj na výstave Klubu trnavských paličkárok a prezentácii tradičných medovníkov či koláčov od senioriek z denných centier.
Okrem osvedčených bodov programu nás tento rok čaká aj niekoľko noviniek. Dámy sa môžu tešiť aj na kozmetické služby, dozvieme sa viac o liečivých účinkoch byliniek či kontaktu so psíkmi, po prvý raz sa nám predstavia poskytovatelia sociálnych služieb, získame informácie o zdravotníckych pomôckach, dostaneme prvé informácie o projekte Seniorskej obálky, ktorý chce na pomoc v krízových situáciách realizovať Mesto Trnava, a mnoho iného.
Hneď pri vstupe na veľtrh nebude chýbať ani milé malé prekvapenie: balíčky v papierových taškách, ktoré sa vďaka kreatívnym ľuďom zmenili na originálne výtvarné dielka. Nápad vznikol na sociálnom odbore Mestského úradu v Trnave a zrealizovali ho klienti Stacionára Náš dom n. o., Denného stacionára Comitas, Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku so sídlom v Trnave, Na trati n. o., Domova sociálnych služieb pre dospelých v Zavare – satelitného zariadenia DSS v Trnave a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave.

Pohodu a osvetu na podujatí nám už mnoho rokov pomáhajú šíriť aj Stredná zdravotnícka škola, Stredná odborná škola obchodu a služieb a Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Milí priatelia, srdečne vás pozývame na Veľtrh pre seniorov. Prajeme vám príjemnú zábavu a veľa poučenia.

Podrobný program Veľtrhu pre seniorov

 

16.10.2019

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?