Mesto Trnava

Dnes večer na hodinu zhasneme svetlá na znak toho, že nám otázka klimatických zmien nie je ľahostajná

V sobotu 30. marca 2019 si už tradične pripomenieme Hodinu Zeme. Pri tejto príležitosti, s cieľom dať najavo, že nám záleží na našej planéte, sa Trnava pridá k svetovým metropolám, ktoré medzi 20.30 a 21.30 h zhasnú svoje dominanty. V našom meste sa na hodinu odeje do tmy budova radnice na Hlavnej 1. Vypnutie osvetlenia fasády radnice nenaruší priebeh volieb vo volebnej miestnosti č. 1 nachádzajúcej sa na nádvorí radnice.

Ako sa môžete pridať k Hodine Zeme aj vy? Zhasnite medzi 20.30 a 21.30 h svetlá so svojej domácnosti a vypnite spotrebiče. Organizátori tiež verejnosť vyzývajú pridať na sociálne siete (Facebook, Instagram feed či do Instagram Stories) o 20.29 h čisto čierny obrázok s odkazom „Túto hodinu vypíname. #MojaHodinaZeme“. V poste označte @wwf_slovakia. Rovnaký príspevok v danom čase nájdete aj na facebookovej stránke Mesto Trnava a instagramovom profile @mesto_trnava. Týmto jednoduchým gestom dáme spoločne najavo, že nám všetkým záleží na našej Zemi.

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti. Zhasnutím svetiel každoročne spája viac ako miliardu ľudí na celom svete vo viac než 7 000 mestách a obciach, pričom prepája verejný aj súkromný sektor. Táto iniciatíva je dôležitou výzvou pre každého jednotlivca, vládu či firmu, aby prevzali zodpovednosť a zohrali tak svoju rolu pri zaisťovaní udržateľnej budúcnosti. Povzbudzovaním k účasti na tejto akcii – vypnúť svetlá len na jedinú hodinu – obdrží svet dôležité posolstvo, že je nutné zamerať sa na klimatické zmeny a svetelné znečistenie. Potvrdí sa, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

Organizátorom Hodiny Zeme je celosvetová ochranárska organizácia WWF (World Wide Fund for Nature), ktorej poslaním je zastavenie ničenia prirodzeného prostredia a snaha o život v harmónii s prírodou.

30.3.2019 11:32

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová