Mesto Trnava

Dobrovoľníci opäť pripravujú skvelý Deň detí na námestí

Dobrovoľníci z trnavských mládežníckych organizácií pripravujú na prvý júnový deň už osemnásty ročník známeho podujatia Dobrovoľníci deťom. Na podujatí participuje Mesto Trnava, Mestská rada mládeže, a devätnásť neziskových organizácií z Trnavy pracujúcich s deťmi a mládežou v našom meste.

Každé zo združení bude prezentovať prostredníctvom pripravených hier, súťaží a prezentačných stánkov to najlepšie zo svojej celoročnej činnosti. Zároveň budú pripravení podať informácie o pripravovaných táboroch a výletoch, ktoré budú organizovať počas letných prázdnin. Mladí, ktorí preferujú aktívne trávenie voľného času spolu s kamarátmi tu dostanú jedinečnú príležitosť prihlásiť sa do jednotlivých združení – či už ako členovia, účastníci programov, výletov a iných aktivít, ale aj ako dobrovoľníci.

Deti a mládež sa v deň svojho sviatku môžu tešiť na jedinečnú atmosféru tohto zábavného podujatia aj kvôli množstvu ďalších atrakcií a hier. Ako uviedli organizátori podujatia: „Ani tento rok nebudú na Trojičnom námestí chýbať nafukovacie atrakcie, detské tvorivé dielne, ukážka skautských zručností, lego herňa, či maľovanie na tvár.“ Starších žiakov určite zaujme aj in-line hokej, kalčeto, florbal, ukážka hasičskej techniky, či novinka tohto ročníka – prezentácia vetroňa, ktorú pre účastníkov ponúkne trnavský aeroklub.

Celé podujatie, ktoré začne o 9.00 h ráno a ukončí sa okolo 17.00 h , bude sprevádzané programom na pódiu, kde vystúpia mladé talenty zo združení prezentujúcich sa v rámci podujatia v podobe rôznych tancov, spevu či scénok. Pre najmenších účastníkov bude tradične k dispozícii osobitná zóna, ktorú zabezpečujú trnavské materské centrá.

Cieľom podujatia „Dobrovoľníci deťom“ je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a oslovenie širokej verejnosti – najmä detí a ich rodičov k pozitívnemu a aktívnemu tráveniu voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú prostredníctvom existujúcich detských a mládežníckych združení v Trnave a okolí.

26.5.2023 9:12

Komentárov: 0