Mesto Trnava

Dobrovoľnícku akciu Naše Mesto máme úspešne za sebou

Aj tento rok sa mestská samospráva zapojila do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku s názvom Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis a skupina firiem Engage.
Zamestnanci Mesta Trnavy s dobrovoľníkmi z iných firiem a z radov verejnosti v piatok 12. júna spoločnými silami skrášlili mnohé kúty Trnavy. Takmer 70 dobrovoľníkov zapojených do aktivít, ktoré navrhlo Mesto, pracovalo od deviatej hodiny na viacerých stanovištiach. Na kruhovom objazde na Bučianskej ulici pribudlo 440 rastliniek, medzi nimi napríklad ruže, šalvie, astry, okrasné trávy či kosatce. Detské ihrisko Guliver a amfiteáter v Bernolákovom sade zbavili dobrovoľníci graffitov a skrášlili novými nátermi, detičky zo Základnej školy s materskou škôlkou na Atómovej ulici sa môžu tešiť z väčšej plochy na hranie, pretože im z dvora dobrovoľníci vyniesli dva plné kontajnery konárov a biologického odpadu, čistejší je aj Kamenný mlyn, odkiaľ bola vyvezená jedna veľká traktorová vlečka konárov a tiež Park Janka Kráľa, z ktorého dobrovoľníci vyviezli viac ako tridsať vriec odpadu. V Kamennom mlyne sa potešia všetci, ktorí si chodia opekať ku ohnisku, lebo dobrovoľníci im tam nachystali drevo.

Ďakujeme všetkým za dobre odvedenú prácu, trnavskému dobrovoľnému hasičskému zboru za organizačnú pomoc priamo na akcii a spoločnosti Chemolak za farby.

Foto: Jana Gmitterová

15.6.2015 12:32

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová