Mesto Trnava

Elektrobicykle Trnavského bikesharingu aj cargo bicykle sú už na túto sezónu k dispozícii

Priaznivé počasie tento rok umožnilo vpustiť do ulíc elektrobicykle Trnavského bikesharingu o niečo skôr. Nová sezóna sa začína už dnes, v pondelok 21. februára 2022, pričom je posilnená o 34 nových kusov. Zároveň mesto spúšťa ostrú prevádzku cargo bicyklov v rámci projektu Trnavská rodina na kolesách.

Používatelia zaregistrovaní v Trnavskom bikesharingu sa už môžu prihlasovať v aplikácii Freebike na tarifu s názvom prevádzka_2022. Cenník ostáva rovnaký – na začiatok je treba zaplatiť sezóny poplatok vo výške 20 eur, čo platí aj pre tých, ktorým sa preniesla časť kreditu z minulého roka.

Spoločnosť Freebike, autor mobilnej aplikácie s rovnomenným názvom, pripravila jej novú verziu, ktorá je celosvetová, čo znamená, že používateľ môže využívať zdieľané elektrobicykle vo všetkých krajinách, kde Freebike funguje. Stále je však možné používať aj pôvodnú aplikáciu, nie je nutné inštalovať si do smartfónu novú.

Kto by však chcel prejsť na vynovenú verziu appky Freebike, musí sa najprv zaregistrovať prostredníctvom telefónneho čísla, ktorý uviedol pri vytváraní svojho používateľského účtu (pri prvotnej registrácii do systému, počas ktorej prišiel podpísať zmluvu do klientskeho centra na mestskom úrade). Vďaka tomu sa účet v novej aplikácii spáruje s pôvodným profilom zo staršej verzie a nevytvorí sa nový. Heslo do novej aplikácie (v odporúčanom tvare minimálne štyri číslice a jedno veľké a jedno malé písmeno) si zvolí každý sám.

Dôležitá informácie pre používateľov: dobíjanie kreditu alebo sezónneho poplatku cez novú mobilnú aplikáciu je možné len v čiastke 5 eur. Úhradu sezónneho 20-eurového poplatku je teda treba vykonať na štyrikrát. V staršej aplikácii a na webstránke bikesharing.trnava.sk je možné platiť úhradu v akejkoľvek výške.


Zdieľané elektrobicykle sa vracajú do mesta

Okrem žltozelených elektrobicyklov Trnavského bikesharingu sú od dneška k dispozícii aj cargo elektrobicykle určené pre rodiny s deťmi. Pod hlavičkou projektu Trnavská rodina na kolesách ich môžu využívať rodičia, resp. príbuzní malých detí, ktorí spĺňajú podmienky (vek min 18 rokov, trvalý pobyt v Trnave, platná registrácia v Trnavskom bikesharingu s uhradeným sezónnym poplatkom a zaplatená zábezpeka vo výške 50 eur).

Cargo bicykel je možné rezervovať si v pracovných dňoch od pondelka do štvrtka jedným z troch spôsobov:

  • osobne na radnici medzi 8.00 a 20.00 h,
  • telefonicky na tel. č. 033/ 32 36 301 alebo
  • e-mailom na adrese cargobike@trnava.sk.

Maximálna doba výpožičky cargo bicykla sú tri hodiny. Pri naskenovaní QR kódu umiestnenom na bicykli v aplikácii Freebike získa používateľ informáciu, kedy sa výpožička začala. Pokiaľ táto doba prekročí tri hodiny a pätnásť minút, bude zo zábezpeky stiahnutých 20 eur. Ak bude čas výpožičky dodržaný a počas sezóny nedôjde k poškodeniu bicykla, bude používateľovi na konci sezóny vrátená zábezpeka v plnej výške.
Podrobnosti používania cargo bicyklov sú zverejnené v Dodatku č. 1 všeobecných obchodných podmienok na webstránke bikesharing.trnava.sk.


Elektrický cargo bicykel s priestorom pre detských pasažierov (foto: vm)

21.2.2022 10:44

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová