Mesto Trnava

Festival Učiaca sa Trnava pripravuje tretí ročník

V piatok 23. júna 2023 čaká širokú verejnosť obľúbený festival Učiaca sa Trnava.

Tretí ročník festivalu sa bude konať v centre mesta na pešej zóne (Hlavná ulica). Súčasťou akcie budú desiatky vzdelávacích organizácií a ich aktivity pre žiakov základných škôl, hudobné a tanečné vystúpenia, ale aj poobedňajší špeciálny program s panelovou diskusiou.

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava si rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch pripravilo ďalší festival Učiaca sa Trnava, ktorý bude plný inšpiratívnych hostí a predstaví viaceré vzdelávacie organizácie. Festival ponúkne v priebehu doobedňajšieho programu od 8.00 h. do 12.00 h. niekoľko samostatných tematických okruhov, ktoré budú venovať pozornosť nielen prírode, umeniu, technike, histórii či zdraviu, ale aj vzťahu k európskym krajinám a budovaniu etických hodnôt.

Poobedňajší program od 17.00 h. do 20.00 h. ponúkne interaktívny workshop s jednou z osobností slovenskej literatúry a prinesie panelovú diskusiu s tromi špeciálnymi hosťami/hostkami na tému Pripravení na zmeny. Nenechajte si ujsť zážitkový vzdelávací deň a príďte už v piatok 23. júna 2023 do centra mesta na pešiu zónu. Festival je zadarmo a je určený pre všetkých trnavčanov, ktorí majú chuť sa zabaviť a naučiť sa niečo nové. Na svoje si prídu nielen deti základných škôl, ale aj študenti stredných či vysokých škôl a iná verejnosť, ktorá rada rozvíja svoje zručnosti či kreativitu.

Podrobný program festivalu bude onedlho zverejnený na webovej stránke https://www.uciacasatrnava.sk/, ale aj na Facebookovom podujatí https://facebook.com/events/s/festival-uciaca-sa-trnava/256261766799494/. Organizátorom festivalu Učiaca sa Trnava je OZ Lifestarter a Mesto Trnava. Hlavným partnerom je spoločnosť CEVA Logistics a množstvo ďalších podporovateľov, ktorí pomáhajú vytvoriť podnetné prostredie pre tých, ktorým vzdelávanie a osobný rozvoj nie sú ľahostajné.
 

 

16.5.2023 10:23

Komentárov: 0