Mesto Trnava

Hravý dizajn a workshopy pre celú rodinu na jesennom rínku


Tridsať nových predajcov sa v sobotu 17. októbra 2015 predstaví na Kapitulskej ulici. Trnavský rínek opäť prichádza s nápaditou ponukou originálneho handmade, workshopov a sezónnych dobrôt.
Jesennú zostavu textilnej sekcie tvoria obľúbené háčkované hračky, zástery, chňapky, dekorácie, batohy, tašky, podložky pod notebooky či sukne. Milovníkov originálneho oblečenia určite potešia írečité texty na tričkách z dielne Kingfactory, ako napr. „Umjení je mjet furt mít chléb, mléko a vajcá“, ktoré sa v posledných týždňoch virálne šírilo po sociálnych sieťach a získalo si na internete množstvo fanúšikov, či kolekcia v tme svietiaceho oblečenia pre deti aj dospelých od Lemuru.
Na Trnavskom rínku nájdu návštevníci okrem oblečenia aj prírodnú kozmetiku, smaltované ozdoby, pexesá, karty, drevené hračky, hlavolamy, prívesky, zošity, magnetky, háčkované šperky, čiapky, brošne či kabelky. Ako prezrádza jeden z organizátorov Martin Michalík, na rínku pri výbere predajcov zvažujú nielen lokálnosť produktu, ale aj autorský prístup. „Vždy u nás vyhráva nápaditosť, originálny dizajn, estetika, vtip, ale aj poctivé a kvalitné prevedenie. Našťastie, na Slovensku je veľa šikovných ľudí, takže máme skôr opačný problém – koho nevybrať.“
Dodáva, že tentokrát poteší rínek aj mužov, ktorí sa všeobecne sťažujú na nedostatok chlapského tovaru na podobných podujatiach: „Na rínku si u nás páni nájdu originálne manžetové gombíky, spony na kravaty či štuple do vínových fliaš od Danielitas Creative World.“
Mestský trh bude prístupný od 9.00 h do 17.00 h na Kapitulskej ulici pod parčíkom s gastro zónou na priľahlom Námestí sv. Mikuláša. Na júnovom rínku sa odčlenenie zóny s občerstvením veľmi osvedčilo. „Ľudia si mohli v pokoji vychutnať kávu či jedlo mimo nákupnej zóny a nerušene sa porozprávať,“ vysvetľuje Matúš Hlinčík. Do tradičného gastronomického menu na rínku patria šporheltové dolky, bratislavské rožky a domáce limonády. Pribudne stánok s moravskými koláčmi a podplamenníkmi, pečenými gaštanmi či špaldovými výrobkami. Gazdiné určite ocenia predaj sezónneho ovocia, hokkaidó tekvičiek, čajov, korenia, ručne zbieraného maku, domácich cestovín, makového a tekvicového oleja. Zastúpenie majú aj ručne robená čokoláda sladená prírodnou stéviou či Miškine džemy s netradičnými chuťovými kombináciami.
Nezisková organizácia Bronco všetkých pozýva na tekvicový workshop v parku, na ktorom si môžu rodiny v priebehu konania rínku vyrezať svoju halloweensku tekvicu a zobrať si ju domov. Tekvice budú pre návštevníkov k dispozícii zadarmo.
Najmenším návštevníkom zahrá rodinné marionetové Divadlo pod Hríbikom, a po hudobnej stránke ich pobaví zaujímavý muzikantský projekt z Bratislavy Pánko, s ktorým si určite radi zadžemujú aj rodičia. V priebehu dňa hudobne obohatia atmosféru trhu aj známe trnavské etno zoskupenie Romanika a akustická kapela Bloom na čele s charizmatickou speváčkou Barborou.
Novinkou bude aj organizovaná prehliadka starej Trnavy s Emíliou Izakovičovou, ktorá sa začne o 11.00 h na Námestí sv. Mikuláša a bude pokračovať k mestským hradbám. V prípade záujmu sa treba prihlásiť v Kubik stánku. Na obhliadku mesta o 15.00 h slovne nadviaže aj diskusia na nádvorí jazykovej školy Harmony. Jej vedenie prevzala známa blogerka Simona Jurčová, ktorá sa venuje histórii Trnavy v širších súvislostiach. Všetci sú srdečne vítaní.

Tlačová správa organizátora BRONCO n.o.
 

Foto: KAMARIAN Photography

Lokalita

GPS:
N 48.37771551326625 / E 17.59215384976801

7.10.2015 12:57

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová