Mesto Trnava

Jazda na dopravnom ihrisku pre deti aj bazár pre všetky vekové kategórie

Zbožňujú vaše deti jazdu na kolobežke, odrážadle alebo bicykli? Potom vám za tento zážitok  budú určite vďačné. Vo štvrtok 10. júna si môžu priamo na pešej zóne užiť jazdu na dočasnom dopravnom ihrisku.

Ako zvládnuť zákruty, kedy zastaviť pred priechodom pre chodcov a ako sa vyhnúť kolízii s ďalšími účastníkmi cestnej premávky? Čo nám hovoria dopravné značky, kedy máme dať prednosť v jazde a kedy v nej pokračovať? Tieto a ďalšie situácie si môžu deti vyskúšať na dočasnom dopravnom ihrisku pred budovou Trnavskej arcidiecéznej charity na Hlavnej ulici 43 v Trnave. Dobrovoľníci komunitného centra Špitálik ho tam rozložia už tento štvrtok od 10. hodine do 16. hodiny. Od 11. do 13. hodiny príde navyše vzácna návšteva – skutoční páni policajti na veľkých policajných motorkách. Deti sa s nimi budú môcť odfotiť a opýtať sa ich, čo ich na práci policajta zaujíma.  Kto chce jazdiť na dopravnom ihrisku, mal by si priniesť vlastný dopravný prostriedok, kolobežku, odrážadlo alebo bicykel.   Po takomto výkone je vhodné si oddýchnuť a dobre sa občerstviť. Z pešej zóny stačí urobiť niekoľko krokov do kaviarne Špitálik. V nej budú pre deti pripravené zdravé dobroty, osviežujúce nápoje a ďalšie prekvapenie - maľovanie na tvár! S charitnými dobrovoľníkmi si môžu zároveň vyrobiť vlastný odznak, vymaľovať si obrázok a ako pamiatku na tento deň si domov odniesť balón. Komunitné centrum Špitálik pripravilo tieto aktivity pre malých Trnavčanov pri príležitosti nedávneho Dňa detí. Už teraz sa tešíme na vašu návštevu!

Charitatívny bazár bude 11. júna

Oblečenie pre dámy, pánov aj deti, hračky, knihy či doplnky do bytu si môžu Trnavčania už tento piatok 11. júna odniesť z komunitného centra Špitálik. Príďte si urobiť radosť na letnú verziu charitného bazárika. 

Na bazár pozývame Trnavčanov v piatok od 10. do 17. hodiny.  Veci, ktoré si zaslúžia dostať druhú šancu, rozložíme pod bránou na charite a pri kaviarni Špitálik, ktorá bude počas celého dňa otvorená a pripravená pohostiť ľudí dobrotami.  Za toto pohostenie, ale aj oblečenie, doplnky či hračky zaplatia dobrovoľným príspevkom a podporia tak rozvoj sociálnych služieb Trnavskej charity.

Predošlé bazáre mali úspech najmä u žien, ktoré nemajú nikdy dostatok šiat, kabeliek alebo rady hľadajú detské oblečenie.

Budeme sa na vás tešiť!

 

TS: Trnavská arcidiecézna charita 

 

8.6.2021 9:30

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?