Mesto Trnava

Jedinečné koncerty si k nám nájdu cestu aj v máji

Máj v Trnave každoročne prináša pestré kultúrne zážitky – dôležitou súčasťou programu je cyklus koncertov v rámci Trnavskej hudobnej jari, (nielen) pre fanúšikov country a folku pripravujeme Country deň a jeden z májových víkendov vždy trávime pri dobrej hudbe a iných umeleckých objavoch na Trnavskom pikniku.
Tento rok aktuálna situácia hromadné podujatia nedovoľuje, čo prináša výzvy aj do tejto oblasti života. Vaše obľúbené koncerty a akcie sa preto snažíme prispôsobiť a v novej podobe ich v tomto čase prinášame až k vám domov.

Každú nedeľu o 19.00 h si na facebookovej stránke Zaži v Trnave užijete online koncerty a to hneď na viacero spôsobov, pričom spoločným bodom bude vždy Trnava.
Postupne vám predstavíme lokálnych umelcov na zaujímavých miestach nášho mesta. Už v apríli sa nám takto o dobrú náladu postarala Bystrík banda v priestoroch Západoslovenského múzea, rovnako nezabudnuteľným zážitkom bol organový koncert v podaní Stanislava Šurina, ktorý spolu so spevom Andreja Rapanta rozozvučal múry Baziliky sv. Mikuláša.Máj sme odštartovali spolu s Hudbou z Marsu, ktorá nás pri západe slnka roztancovala priamo zo Severnej veže.V nedeľu 10. mája o 19.00 h nám svoje umenie predstavia Lucia a Michal Bugalovci zo štýlových priestorov hudobnej knižnice Schneiderovho domu.

V duchu 52. ročníka podujatia Trnavská hudobná jar k nám 16. mája zavíta Elena Letňanová a klavírnym recitálom oživí skladby Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina a Franza Liszta. Živým prenosom zo Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika bude sprevádzať Stanislav Šurin.

Užite si s nami naplno májové živé prenosy koncertov Trnavčanov pre Trnavčanov!

5.5.2020 11:55

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová