Mesto Trnava

Longital naživo v trnavskom Malom Berlíne

Oceňovaná skupina Longital v top forme v septembri vydala desiaty štúdiový album pod názvom Mauna. V sobotu 14. decembra 2019 o 20.00 hod. predstavia piesne z neho na predvianočnom koncerte v Malom Berlíne.

Mauna je havajské slovo pre horu alebo názov afrických motýľov so zaujímavými geometrickými vzormi na krídlach. Tretí význam pochádza z hinduistickej filozofie a pre Longital je najdôležitejší – ticho. Nie v doslovnom zmysle, ale skôr v rovine vnútorného pokoja. Novinka znie, akoby Shina, Dano Salontay a Marián Slávka s ľahkosťou spojili všetky žánrové obdobia, projekty a svety, ktorými si za posledné roky prešli. Nechýbajú zimomriavkové sláčikové momenty, orchestrálne aranžmány, zbor, klavírne plochy, ale tiež experimentálne zvukové výlety, analógová elektronika a prvky vážnej hudby.

Longital sú známi veľmi energickým koncertným výrazom, ktorý sa často líši od štúdiových nahrávok a dodáva im živelnosť. Vzájomná komunikácia medzi hudobníkmi a improvizácia robia z každého koncertu jedinečný zážitok. Živé prevedenie albumu bude napínavé, prekvapujúce a radostné.

Lístky sú dostupné v predpredaji za 8 eur. Na mieste sa budú predávať pred koncertom od 19.30 h za cenu 10 eur.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2019 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.
 

12.12.2019 9:25

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?