Mesto Trnava

Neponáhľajte sa 1. februára po Novinky z radnice, platí prísny zákaz vychádzania. Vyjdú preto až v marci ako dvojčíslo

Keby bol svet taký, aký sme ho poznali pred koronou, pravdepodobne by sa nedialo v týchto dňoch nič mimoriadne. Aj keď je január pre časopis s mesačnou periodicitou vychádzania zimnou „uhorkovou sezónou“, práve by sme v redakcii mesačníka Mesta Trnavy Novinky z radnice – Život a kultúra Trnavy finišovali s dokončovaním februárového vydania, aby sme ho mohli v stredu 27. januára odoslať do tlače. Chystali sme sa na to aj napriek tomu, že prísny lockdown platný od 1. januára tohto roku značne komplikoval tímovú spoluprácu redakcie a autorov. Ale po uznesení vlády Slovenskej republiky, že od 27. januára 2021 bude zákaz vychádzania sprísnený, padlo rozhodnutie, že vo februári nevyjdú ani Novinky z radnice.

Mestský úrad aj radnica sú totiž naďalej pre verejnosť uzavreté a mestská samospráva nemá možnosť vyriešiť distribúciu tohto časopisu bez zvýšeného rizika nákazy pre zamestnancov a najmä pre našich čitateľov, medzi ktorými je veľa seniorov.
Naši verní aj občasní čitatelia však o nič neprídu. Prvé tohtoročné vydanie Noviniek z radnice dostanú v marci ako rozšírené dvojčíslo. V redakčnom tíme aj na mestskom úrade a radnici totiž pracujú neúnavní a „nákazliví" optimisti, ktorí sa snažia udržať chod inštitúcie a slúžiť občanom aj v týchto mimoriadnych a zložitých podmienkach.
Prísny lockdown sa skončí najbližší pondelok po tom, keď počet pacientov hospitalizovaných v slovenských nemocniciach s ochorením covid-19 klesne pod 2 500, a tento počet sa udrží nepretržite sedem dní. Veríme, že to už bude čoskoro. Pribudne viac očkovaných ľudí, vírus bez hojného počtu nechránených hostiteľov aj šíriteľov zoslabne, a v marci sa s objemnejšími Novinkami v ruke budeme spoločne tešiť na novú, lepšiu jar.


 

26.1.2021 1:41

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová