Mesto Trnava

Oprava radiacich pruhov križovatky Špačinská a Rybníková sa bude realizovať od 7. októbra do 7. novembra

Oprava radiacich pruhov križovatky Špačinská a Rybníková sa bude realizovať od 7. októbra do 7. novembra 2022. Opravovať sa bude pravý odbočovací pruh zo smeru od Špačinskej na Rybníkovú ulicu a dva priame pruhy zo smeru od Špačinskej na Hlbokú ulicu. Okrem toho dôjde k betonáži nájazdov ku križovatkám, ktorá eliminuje vlnenie asfaltobetónu spôsobené brzdením radiacich sa vozidiel.

Signálne plány križovatiek budú upravené tak, že všetky smery zo Špačinskej cesty budú pustené iba cez jeden zelený signál v jednom jazdnom pruhu.

„Z tohto dôvodu bude znížená plynulosť dopravy a preto odporúčame vodičom náhradné trasy cez Saleziánsku a Okružnú – na túto možnosť a zmenu radenia bude upozorňovať prenosné dopravné značenie umiestnené pred križovatkami uvedených ulíc," upozorňuje odbor dopravy Mestského úradu v Trnave.

Po uložení obrubníkov sa spolu s povrchom chodníka vymení aj povrch vozovky Špačinskej cesty až po dočasnú kruhovú križovatku pri Kukučínovej ulici.

Aj touto formou sa vodičom ospravedlňujeme za obmedzenia a prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie prenosných dopravných značení a pokynov stavby.

Aktuálna fotografia z 11. októbra: Práce sa už začali, na mieste sú dopravné obmedzenia. 


Foto: Peter Bročka

6.10.2022 7:46

Komentárov: 0