Mesto Trnava

Počas podujatia Naše Mesto priložilo ruku k dielu skoro 9 000 dobrovoľníkov po celom Slovensku

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe, ktorého sa pravidelne zúčastňuje aj Mesto Trnava. Tento rok sa konalo už po šestnásty raz a zapojilo sa doň 8 820 dobrovoľníkov na rôznych miestach po celom Slovensku. Pomohli tak dokopy 216 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Mesto Trnava sa zapojilo piatim aktivitami, na ktoré sa počas mája prihlasovali firemní dobrovoľníci. Medzi najpopulárnejšie aktivity Nášho Mesta dlhodobo patrí čistenie prírody a verejných priestranstiev. V tomto ročníku sa vyčistil Parčík na Družbe, Koniarekova ulica a oddychová zóna Štrky. Maľovanie školského plotu v MŠ Jiráskova bolo ďalšou aktivitou, pri ktorej sa stretol skvelý tím ľudí s jedným cieľom, dobrovoľníčiť. Počas poslednej aktivity venovali dobrovoľníci svoj čas a strávili popoludnie v Zariadení pre seniorov na Ulici Terézie Vansovej.


Dobrovoľnícke tímy v Trnave

Celkovo priložilo ruku k dobrej veci od 10. júna počas nasledujúceho týždňa skoro 9 000 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok v 48 mestách po celom Slovensku. Využili svoj čas na to, aby vylepšili a skrášlili Slovensko a strávili pracovný deň v školách, komunitných centrách či zveľadením lesov, parkov a hradov.

Podujatie Naše Mesto každý rok prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom viditeľne zlepšiť miesta, kde žijeme a pracujeme. Zamestnanci a zamestnankyne rôznych spoločností počas neho berú do ruky pracovné náradie a idú dobrovoľníčiť tam, kde je to potrebné.

„Naše Mesto je ideálna vstupná brána do sveta dobrovoľníčenia. Okrem dobrého pocitu z toho, že firemní dobrovoľníci pomohli tam, kde by si to organizácie či školy inak mohli dovoliť len s veľkou námahou, zažili aj príjemný teambuilding s kolegami, vyvetrali hlavy a vymenili na chvíľu kancelárie či home office za exteriér,“ vysvetľuje Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis.


Naše Mesto 2022 na Slovensku
 

Účastníci využili možnosť zapojiť sa do 410 aktivít po celom Slovensku. Na starosti mali opravu detských ihrísk na sídliskách, sadenie stromov, maľovanie plotov alebo čistenie vodných tokov, likvidáciu čiernych skládok a mnoho iného.


Infografika Naše Mesto

TS: Nadácia Pontis, foto: Mesto Trnava
 

 

23.6.2022 12:37

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?