Mesto Trnava

Počas prázdnin 6. a 9. novembra budú materské školy zatvorené

Zisťovanie záujmu medzi rodičmi škôlkarov v uplynulých dňoch ukázalo, že v počas jesenných prázdnin, ktoré sú z dôvodu mimoriadnej situácie predĺžené Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR o ďalšie dva dni, by v materských školách bolo iba minimum detí (len 16 percent z celkového počtu). Mesto Trnava ako zriaďovateľ preto po dôkladnom zvážení pristúpilo k prerušeniu prevádzok na materských školách v tomto čase, t. j. v piatok 6. a pondelok 9. novembra 2020.

Okrem nízkeho počtu nahlásených detí v triedach počas prázdnin je dôvodom aj to, že od pondelka 2. novembra ostalo viacero detí doma, čo zrejme súvisí s uskutočneným celoplošným testovaním a následnými karaténami v rodinách.

„Vždy sa snažíme vyjsť rodičom maximálne v ústrety, okolnosti sú momentálne však tak špecifické a komplikované, že tento raz bolo logisticky rozumnejšie škôlky na tieto dva dni zavrieť. Situácia nás mrzí a ospravedlňujeme sa rodičom, ktorým toto riešenie spôsobí komplikácie," hovorí vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave Michal Špernoga.

Situáciu komplikuje aj karanténa niektorých zamestnancov materských škôl. Z tohto dôvodu sú momentálne zatvorené:

  • MŠ, Jiráskova (4. – 9. 11. 2020) – celá škôlka
  • MŠ, Vajanského (3. – 9. 11. 2020) – jedna trieda
  • MŠ, V jame 27 (3. – 9. 11. 2020) – jedna trieda

Riaditelia školských zariadení konzultujú ďalšie kroky s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave.

4.11.2020 12:24

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?