Mesto Trnava

Podujatie Zaži čisté rieky, zaži čistú Parnú sa uskutoční túto sobotu

Brehom a vodným tokom na Slovensku sa 10. októbra 2020 dostane zvýšenej starostlivosti v rámci celosvetovej iniciatívy River Cleanup, ktorá sa presunula z 27. septembra. K aktivite pod spoločným názvom Zaži čisté rieky sa pridajú skupiny dobrovoľníkov z rôznych regiónov Slovenska. Aj tentokrát sa zamerajú na najväčšiu rieku na Slovensku, ale aj na ďalšie naše vodné toky.

Mesto Trnava sa po druhý raz pripája k tejto aktivite s cieľom podporiť ochranu vzácneho prírodného bohatstva – vody. Organizátori z Human Health Institute n.o. - Inštitút pre ľudské zdravie budú čakať na dobrovoľníkov v sobotu 10. októbra o 14.00 h pri záhradkách, ku ktorým sa schádza z Kamennej cesty vľavo, ak idete smerom na Biely Kostol. Mesto Trnava zabezpečí ochranné rukavice, vrecia na odpad  a postará sa aj o odvoz odpadu. Z hygienických dôvodov a kvôli zníženiu množstva odpadu si však môžete priniesť aj vlastné rukavice. Nezabudnite na fľašu vody.  

Zúčastniť sa aktivity je možné bez registrácie, stačí prísť v stanovený termín. Všetci, ktorí chcú podporiť čistotu a ochranu našich tokov, sú vítaní. Nielen Trnava, ale aj Bratislava, Komárno, Marcelová, Banská Bystrica, Bojnice, Prievidza, Košice, Senica, Sereď či Budemrice a ich vodné toky a plochy čakajú na svojich dobrovoľníkov.

Viac informácií nájdete v udalosti na Facebooku a na stránke organizátora.

8.10.2020 9:38

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?