Mesto Trnava

Rekonštrukcia Hajdóczyho vstupuje do poslednej etapy, úsek ulice bude uzavretý

Po dokončení a otvorení úseku od križovatky Hajdóczyho so Slnečnou až za križovatku s Ulicou Maximiliána Hella sa komplexná rekonštrukcia Hajdóczyho ulice dostáva do svojej záverečnej fázy. Ide o realizátorsky neobyčajne náročný projekt, pri ktorom sa kompletne menia povrchy aj konštrukcia vozovky (na viacerých miestach až do hĺbky 120 centimetrov) a obnovuje celý uličný priestor.
 
Z tohto dôvodu došlo k úplnému uzavretiu úseku od križovatky Hajdóczyho  Legionárska (vrátane) až po križovatku s Cukrovou ulicou. Vstup bude možný iba pre peších, osobná doprava sa dostane buď na komunikácie napájajúce sa na Ulicu Jána Hajdóczyho, alebo na už dokončené úseky ulice. Všetky uzávery a obmedzenia dopravy budú vyznačené dočasným dopravným značením odsúhlaseným Okresným dopravným inšpektorátom. Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme,“ informuje Miroslav Horník z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave.
 
Práce sa začínajú 14. septembra frézovaním pôvodného povrchu vozovky. Následne, v piatok 16. septembra, sa začnú výkopové práce.
 
Ukončenie prác je naplánované do 30. novembra 2022. Po dokončení spomínaného úseku bude k dispozícií celá vynovená ulica. O tom, ako bude vo finále vyzerať, veľa napovedajú jej zrekonštruované úseky.  
 
 
 
 
foto: Peter Bročka
 

13.9.2022 14:22

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?