Mesto Trnava

Samospráva chce zlepšiť mestskú autobusovú dopravu, občania môžu posielať pripomienky a návrhy

Mestská autobusová doprava je jednou z ekologickejších alternatív jazdy autom v rámci mesta a snahou samosprávy je preto motivovať k jej využívaniu čo najviac ľudí. Súčasný cestovný poriadok však nie je ideálny, mnohým obyvateľom nevyhovuje frekvencia či mapa liniek.

Mesto Trnava preto vyzýva občanov, aby posielali svoje návrhy a pripomienky k fungovaniu MAD na e-mailovú adresu cestovneporiadky@trnava.sk. Podnety je možné zaslať do stredy 30. júna 2021.

 „Je dôležité, aby sa okrem odborníkov k trasovaniu autobusov vyjadrila aj verejnosť. Časť ľudí je s aktuálnym stavom nespokojná, preto veríme, že dostaneme relevantnú spätnú väzbu. Všetky pripomienky vyhodnotíme a budeme sa ich snažiť v čo najväčšej miere zapracovať, aby bola MAD po novom efektívnejšia a prístupnejšia,“ hovorí Miroslava Zrebná z odboru dopravy Mestského úradu v Trnave.

Trnavská samospráva spolupracuje na zefektívnení mestskej hromadnej dopravy s Dopravným podnikom Bratislava a ďalšími odborníkmi z oblasti dopravy. Prvé zlepšenia pri cestovaní autobusmi v meste by mali Trnavčania zaznamenať už čoskoro – spoločnosť ARRIVA Trnava, ktorá v Trnave vyhrala prvé verejné obstarávanie na dopravcu v histórii mesta, ešte v tomto roku zaradí do prevádzky sedemnásť nových vozidiel. Svojimi parametrami budú poskytovať vyšší štandard cestovania, počas najbližších piatich rokov sa má v Trnave zrealizovať kompletná modernizácia autobusov.

Foto: arriva.sk

3.6.2021 14:51

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?