Mesto Trnava

Testovaciu prevádzku mestských cargo elektrobicyklov otvárame pre ďalších päťdesiat záujemcov

Projekt Trnavská rodina na kolesách funguje túto sezónu v testovacej prevádzke. Členovia uzavretej skupiny, ktorí sa prihlásili minulý rok a absolvovali testovacie jazdy, už naplno využívajú mestské cargo bicykle. Jazda s nimi je príjemná, vďaka pomoci elektromotoru pohodlná a (obzvlášť pre malých pasažierov vpredu) aj zábavná!
Ďalší záujemcovia, ktorí sa chcú k testovaniu pridať, a spĺňajú požiadavky uvedené nižšie, sa môžu prihlásiť prostredníctvom online formuláru do nedele 6. júna 2021.

Mesto Trnava hľadá päťdesiat nových používateľov cargo bicyklov. Účastníci skúšobnej prevádzky musia spĺňať štyri podmienky: mať trvalé bydlisko v Trnave a vek minimálne 18 rokov a zároveň byť zaregistrovaným používateľom v Trnavskom bikesharingu.
Mestské cargo bicykle sú určené pre rodiny s deťmi, preto si ich môžu vypožičať iba rodičia pre svoje deti, ktoré sú staršie ako jeden rok, prípadne v nich môžu dospelé osoby povoziť svojich súrodencov starších než tri roky. Horná hranica pre prepravované osoby je vek 15 rokov a výška 140 cm.

Vybraných účastníkov skúšobnej prevádzky bude Mesto Trnava kontaktovať v najbližších dňoch a ešte pred spustením výpožičiek pre nich pripraví skúšobné jazdy. Elektrické cargo bicykle sú totiž špecifické – sú väčšie, ťažšie a jazda na nich je pre väčšinu ľudí novinkou, preto samospráva považuje za zodpovedné ich používateľov pripraviť na bezpečnú jazdu.

Čo sú to cargo bicykle?

Ide o špeciálne dvojkolesové dopravné prostriedky, ktoré sú svojou konštrukciou prispôsobené na prevoz väčšieho nákladu, resp. osôb. Mesto Trnava ponúka svojim občanom tri takéto nevšedné vozidlá. V prednej časti majú priestor na sedenie pre dve až tri deti, pokiaľ celková hmotnosť vodiča spolu s pasažiermi i prípadnou batožinou neprekročí 150 kg. Slúžiť majú na rodinné výlety, pričom im pri šliapaní do pedálov pomáha elektromotor. Jazda na cargo bicykloch je zážitkom pre vodiča i jeho pasažierov.

28.5.2021 17:13

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová