Mesto Trnava

Trnava pripravila webstránku s informáciami o počte ľudí čakajúcich na odberových miestach

Počas celoplošného testovania bude fungovať webstránka testovanie.trnava.sk, na ktorej budú môcť návštevníci v sobotu a nedeľu vidieť počty ľudí čakajúcich na jednotlivých odberových miestach (OM) v Trnave. Dáta budú aktualizované priebežne na základe informácií od dobrovoľníkov priamo v teréne. Počty môže nahlásiť aj verejnosť na číslach 0905 239 796 a 0903 520 478.

Prehľad obsadenosti OM uľahčí trojstupňové farebné rozlíšenie: najmenej obsadené miesta budú zelené, tie práve najvyťaženejšie budú červené, stredová hodnota medzi nimi označí OM oranžovou farbou.

Záujemcovia o celoplošné testovanie tak budú mať približný prehľad o dobách čakania na odbery. Je pritom dôležité upozorniť na to, že niektoré odberové miesta sú súčasťou jedného stanovišťa a majú teda spoločný vstup. Napríklad na základnej škole na Spartakovskej ulici sú štyri odberové miesta (OM 27 A, 27 B, 28 A a 28 B). Návštevníci budú stáť vonku v jednom rade, ďalej sa však budú rozdeľovať do jednotlivých odberových miestností podľa voľných kapacít. Ak teda bude v rade stáť napr. sto ľudí, pri každom z týchto štyroch OM bude na webe uvedené číslo 25.

„Na túto skutočnosť upozorňujeme preto, aby nedošlo k zmätkom, keď človek na webe uvidí číslo 25, ale v skutočnosti nájde pred vstupom stovku čakajúcich. Na takýchto spoločných odberných miestach bude v reáli čakanie kratšie, lebo sa rad rozdelí,“ vysvetľuje Jaroslav Otčenáš z mestskej spoločnosti TT-IT.

Pokiaľ bude odberové miesto zatvorené (napr. počas prestávky), bude na stránke testovanie.trnava.sk označené čiernou farbou. Rovnako je tomu aj teraz, pred začiatkom testovania. Prvé údaje začnú pribúdať zajtra ráno po otvorení odberových miest o 7.00 hod.

Odporúčaným postupom pri výbere odberového miest a času návštevy je adresa trvalého bydliska a začiatočné písmeno abecedy. Samospráva pristúpila k tomuto kroku s úmyslom zabezpečiť plynulejší chod testovania a vyťažovať jednotlivé OM čo najrovnomernejšie aj s ohľadom na ich materiálnu vybavenosť. Ide však iba o odporúčanie, obyvatelia sa môžu dať otestovať na ľubovoľnom mieste, praktickou pomôckou pri rozhodovaní môže byť preto aj spomínaná webstránka.

30.10.2020 15:34

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?