Mesto Trnava

Trnavské základné školy sa zapájajú do súťaže Do školy na bicykli

V pondelok 27. septembra sa začína kampaň Do školy na bicykli, ktorej cieľom je zvýšenie fyzickej aktivity a zlepšenie zdravia žiakov aj povzbudenie ich záujmu o dochádzanie do školy na bicykli či kolobežke. Do súťaže sa zaregistrovali všetky základné školy, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Školáci majú dva týždne na to, aby prišli do školy na dvoch kolesách.

„Veríme, že sa zapojí čo najviac školákov a spoločne si vybicyklujú čo najlepšie umiestnenie,“ hovorí viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská. „Ešte dôležitejšie však je, aby v nich chuť chodiť do školy na dvoch kolesách, ostala aj potom. Nejde len o samoúčelné súťaženie, ale najmä motivovanie mladších ročníkov k využívaniu ekologických dopravných prostriedkov.“

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo dopravy a výstavby SR, organizátorom je Cyklokoalícia. Hodnotia sa tri kategórie: Najaktívnejšia škola (ráta sa počet zapojených žiakov), Škola s najpútavejšou kampaňou, ktorá spropaguje jazdu na bicykli, a odmena čaká aj učiteľov, ktorí svojou aktivitou výrazne prispejú k priebehu súťaže alebo celkovo mobilite na svojej škole.

Okrem toho súťažia trnavskí žiaci aj na mestskej úrovni – samospráva pre nich pripravila pekné ceny ako odmenu za to, že idú príkladom nielen svojim rovesníkom, ale aj všetkým dospelákom.

Video k súťaži Do školy na bicykli:

23.9.2021 21:29

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?