Mesto Trnava

Užite si babie leto života na Veľtrhu pre seniorov

Hoci sa s nami už príjemné jesenné počasie lúči, aktívni trnavskí seniori si ešte svoje babie leto užijú. Pookriať, zohriať si dušu príjemnými stretnutiami, zabaviť sa pri tanci a hudbe rôznych žánrov a rozšíriť si vedomosti v oblasti zdravého životného štýlu môžu 22. a 23. októbra v mestskej športovej hale na šiestom ročníku Veľtrhu pre seniorov. Cieľom mestskej samosprávy, ktorá toto podujatie organizuje, je presvedčiť skoršie narodených, že jeseň nemusí byť len smutná a sychravá, a že s pozitívnym myslením a primeranými aktivitami si môžu predĺžiť aj babie leto svojho života.
Program veľtrhu bude už tradične pozostávať z tanečných vystúpení a „minikoncertov“ dychovej hudby, folklórnych či speváckych súborov nielen z blízkeho okolia, ale aj zo stredoslovenskej obce Očová – rodiska Mateja Bela, autora encyklopédie Notia Hungariae novae historico-geographica z prvej polovice 18. storočia, v ktorej venoval celých sto strán práve Trnave.
Nebudú chýbať ukážky vhodných cvikov pomáhajúcich pri konkrétnych problémoch či zlepšujúcich fyzickú kondíciu a prednáška na horúcu tému, o ktorej sa bežne nehovorí.
Naši najmenší z materských a základných škôl prinesú na veľtrh živú vodu lásky k starým rodičom v podobe hodinového pásma pesničiek, básničiek a tancov.
Veľkou motiváciou a príkladom aktívneho života aj vo vysokom veku môže byť pre seniorov známy Trnavčan Július Molnár, človek s renesančným rozmerom, ktorého predstaví publiku síce oveľa mladší, ale tiež známy a stále aktívny trnavský senior Peter Horváth.
O dobrú náladu sa na záver postarajú seredský Dixieland band a skupina Exil s originálnym mixom svetových aj česko-slovenských hitov.

Srdečne vás pozývame a prajeme vám príjemnú zábavu.


Zväčšiť mapu

20.10.2014 12:10

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová