Mesto Trnava

V kine Hviezda bude verejná diskusia so všetkými kandidátmi na primátora Trnavy

Príležitosť pre voličov vidieť a počuť všetkých piatich primátorských kandidátov naživo, rovnako tak pre uchádzačov o primátorské kreslo prezentovať svoj program, vízie či preukázať svoje znalosti o fungovaní mesta a samosprávy ponúkne opäť po štyroch rokoch vďaka kooperácii agentúry MediaFlash a portálu trnava-live.sk Verejná diskusia s kandidátmi na primátora mesta Trnava. Podujatie sa uskutoční v pondelok 10. novembra 2014 od 18. hodiny v kine Hviezda. Vstup pre verejnosť je voľný.

Účasť na verejnej diskusii prisľúbili všetci piati kandidáti na primátora mesta Trnava – Peter Bročka (nezávislý), Jozef Klokner (nezávislý), Robert Schmidt (SNS), Bystrík Stanko (Smer – SD) a Ján Žitňanský (KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS, Nova a Most-Híd).
Priamy prenos z diskusie odvysiela Mestská televízia Trnava (MTT), kompletný záznam z diskusie zverejní v utorok 11. novembra portál www.trnava-live.sk.
Moderátorkou večera bude redaktorka Tlačovej agentúry Slovenskej republiky Dáša Ondrušková, skúsenej novinárke budú doplňujúcimi otázkami na respondentov asistovať šéfredaktorka týždenníka MY-Trnavské noviny Lenka Štepáneková, redaktor agentúry SITA Pavol Machovič a vydavateľ portálu trnava-live.sk Patrik Pokorný.
Príležitosť položiť otázky primátorským kandidátom dostane v závere debaty aj prítomné publikum.
Verejná diskusia s kandidátmi na primátora sa uskutoční v Trnave už po druhý raz. S nápadom zorganizovať priamy súboj adeptov na primátorskú stoličku prišli organizátori Ivan Novotný z agentúry MediaFlash a Patrik Pokorný pred komunálnymi voľbami 2010.
Aj vtedy prijali pozvanie účasti na verejnej diskusii všetci vtedajší kandidáti Marián Barcaj, Vladimír Butko, Jozef Pobiecký a Bystrík Stanko (na archívnej fotografii).
“Pred štyrmi rokmi sme dostali množstvo pozitívnych ohlasov. Ľudia ocenili, že sa niekto podujal zorganizovať férovú debatu, kde dostali možnosť vyjadriť sa rovným dielom všetci kandidáti bez výnimky. Navyše, ako sme sa dozvedeli neskôr, Trnava bola na Slovensku unikátom, pretože nič podobné sa v slovenských mestách prakticky neuskutočnilo. Bez váhania sme sa preto rozhodli verejnú diskusiu zorganizovať aj teraz, niekoľko dní pred komunálnymi voľbami 2014. Oceňujeme, že záujem o účasť prejavili bez váhania všetci pozvaní kanidáti,” skonštatovali organizátori podujatia.

(Tlačová správa agentúry MediaFlash)
Foto: Archívna snímka z prvej verejnej diskusie kanidátov na primátora v roku 2010,
trnava-live.skZväčšiť mapu
 

7.11.2014 10:03

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová