Mesto Trnava

V sobotu už pätnásta PechaKucha Night Trnava

Podujatie o talente a kreativite pod názvom PechaKucha Night Trnava sa v našom meste koná pravidelne už od roku 2011. Predstavilo sa na ňom už viac ako 180 tvorcov z celého Slovenska i zo zahraničia. Prezentácie ďalších štrnástich si budete môcť pozrieť a vypočuť už túto sobotu 20. júna v Kopplovej vile Galérie Jána Koniarka na Zelenom kríčku.
Aj tentoraz nás čaká pestrý mix umenia. Svoju aktuálnu tvorbu odprezentujú výtvarníci Juliana Mrvová, Tomáš Beňadik, Alexandra Barth, Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková. Sochársku tvorbu zastúpi Ivana Sláviková, grafický dizajn Martin Strečka, konceptuálne umenie Martin Špirec, módne návrhárstvo Blažena Ostrovská, ilustráciu Martina Matlovičová, fotografiu a hudbu Tomáš Farkaš, ktorý v prestávke aj vystúpi so svojim hudobným projektom Cloudsform. Zostavu dopĺňajú architekt Vito Halada a interiérový dizajnér Martin Jabrocký. Mimo sveta umenia sa pohybuje posledný hosť, Karin Andrášiková z organizácie Mládež ulice.

Podrobnejšie informácie o programe a jednotlivých hosťoch nájdete na pechakucha.publikum.sk a v evente facebook.com.

PechaKucha Night je platforma, ktorá vznikla v Tokiu z iniciatívy dvoch architektov Astrid Kleinovej a Marka Dythama. V priebehu pár rokov sa rozšírila po celom svete. Myšlienkou podujatia je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom projekcií obrázkov, a pritom prinútiť účinkujúcich rozprávať stručne a k veci, miesto toho, aby viedli dlhé monológy.
Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje OZ Publikum.sk s podporou partnerov Galéria Jána Koniarka, mesto Trnava, Trnava-live.sk a tlačiareň Bright.

Lokalita

GPS:
N 48.38066214286452 / E 17.582379880117742

16.6.2015 11:28

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová