Mesto Trnava

V Trnave opäť zhasnú svetlá

Mesto Trnava sa už po siedmy raz zapojí do celosvetovej akcie Hodina Zeme, ktorá sa uskutoční v sobotu 25. marca od 20.30 do 21.30 hodiny. Cieľom projektu je upozorniť na problémy, ktoré súvisia so zmenou klímy a ohrozujú našu planétu. Je to jedna z príležitostí, kedy sa môžeme zamyslieť, ako zmeniť svoje konanie v každodennom živote, aby sme životné prostredie zaťažovali čo najmenej.

Zhasnutím osvetlenia historických pamiatok – Katedrály sv. Jána Krstiteľa, Bernolákovej brány, Súsošia sv. Trojice, mestského opevnenia a Mestskej veže sa pripojíme k viac ako miliarde ľudí, ktorých v tento deň spojí myšlienka trvalo udržateľného života na našej planéte. Medzi svetovými pamiatkami, ktoré v minulosti podporili akciu sa objavili napr. Sfinga a pyramídy v Gíze, socha Krista Spasiteľa v Brazílii, Eiffelova veža, rímske Koloseum, most Golden Gate v San Franciscu a ďalšie.

Do projektu sa môžu zapojiť nielen mestá a inštitúcie, ale aj školy, organizácie a pamiatky, a to vyplnením krátkeho registračného formulára na stránke http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/.  Jednotlivci môžu svoju spolupatričnosť vyjadriť zhasnutím osvetlenia vo svojej domácnosti. Zhasnutie svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

Organizátorom Hodiny Zeme na Slovensku je Sekcia ochrany pred svetelným znečistením SAS pri SAV, Slovenský zväz astronómov a WWF (World Wildlife Fund). 

14.3.2017 15:13

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?