Mesto Trnava

Mesto ďakuje občanom za pochopenie nevyhnutných obmedzení počas rekonštrukcie mosta na Radlinského

Od siedmej rannej hodiny v pondelok 11. mája do 17. hodiny v sobotu 12. septembra bude v súvislosti s rekonštrukciou mosta úplne uzavretá miestna komunikácia na Radlinského ulici a súčasne aj chodník na pravej strane mosta na celom úseku od Bernolákovej brány až po križovatku s Hospodárskou ulicou. V šírke križovatky s Radlinského ulicou bude uzavretý pre dopravu aj jeden jazdný pás na Hospodárskej ulici. Od siedmej rannej hodiny v pondelok 14. septembra do 17. hodiny v sobotu 17. októbra bude úplne uzavretý chodník pre peších na ľavej strane mosta.
Obchádzková trasa pre dopravu povedie z Hospodárskej ulice cez Kollárovu a Rázusovu na Vajanského, a nazad z Vajanského na Ulicu A. Žarnova a na Kollárovu. Vajanského ulica, ktorá je v súčasnosti jednosmerná, bude v čase uzavretia Radlinského ulice označená dopravným značením ako obojsmerná.
Vodiči turistických autobusov, ktorí využívali autobusovú zastávku pri Kostole sv. Jakuba na Radlinského, môžu na nastupovanie a vystupovanie cestujúcich využiť jestvujúce autobusové zastávky na oboch stranách Hospodárskej ulice v blízkosti križovatky so Študentskou ulicou, alebo parkovisko na Rybníkovej ulici.
Pre chodcov bude Radlinského ulica priechodná počas celého obdobia rekonštrukcie. Na jeseň, v čase uzavretia chodníka na ľavej strane od Bernolákovej brány, bude už chodcom slúžiť chodník na pravej strane nového mostného telesa.
Mesto Trnava sa ospravedlňuje občanom aj návštevníkom mesta za dočasné zhoršenie podmienok pre chodcov aj automobilistov a ďakuje im za trpezlivosť a toleranciu. Samospráva verí, že krátkodobé nepríjemnosti nielen počas rekonštrukcie mosta, ale aj Hviezdoslavovej ulice budú vyvážené skrášlením prostredia a zlepšením priechodnosti týchto častí Trnavy.

Vizualizácie mosta na Radlinského ulici


Foto: Elena Ursinyová
 

7.5.2015 16:12

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?