Mesto Trnava

Podporte Trnavu a jej projekt Seniorská obálka v hlasovaní

Nedávno sme vám predstavili náš zámer pripraviť pre starších občanov i zdravotne znevýhodnené osoby špeciálne tlačivo, ktoré im môže pomôcť v krízových situáciách. Ide o tzv. Seniorskú obálku, v ktorej jej majiteľ uvedie údaje týkajúce sa svojho zdravotného stavu a kontakty na blízke osoby či lekára. Obálka potom môže pri prípadnom zásahu záchranných zložiek v domácnosti pomôcť poskytnúť dôležité informácie a prispieť tým k záchrane života.

Formuláre budú k dispozícii od januára 2020 v papierovej aj elektronickej verzii. Či už si ju záujemcovia vyzdvihnú na niektorom z nižšie uvedených miest alebo si ju vytlačia z internetu, môžu ju vložiť do špeciálneho obalu, ktorý bude súčasťou Seniorskej obálky. O financie na tlač obalov sa trnavská samospráva uchádza k hlasovaní verejnosti na portáli komunitnegranty.sk. V prípade, že získa dostatočný počet hlasov, stanú sa obaly realitou bez použitia peňazí z mestského rozpočtu. 


Trnavská seniorská obálka je inšpirovaná projektom z Českej republiky. Tlačivo je uložené v plastovom obale s magnetickou i lepiacou páskou na zadnej strane, aby sa dalo umiestniť na chladničku alebo na vstupné dvere. Práve obálky sú finančne najväčšou položkou, preto chce Mesto Trnava ušetriť verejné zdroje a potrebných 5 000 eur získať v hlasovaní Nadácie VÚB.

Hlasovať môžete na stránke komunitnegranty.sk od pondelka 2. decembra (od 0.00 h) do nedele 15. decembra 2019 (do 24.00 h). Hlasovanie je bezplatné, na stránke treba iba zadať svoje telefónne číslo, na ktoré vzápätí príde SMS kód. Ten potom hlasujúci opíše na stránku a odošle svoj hlas. Hlasovať môže každý, kto k 2. decembru 2019 dovŕšil vek 18 rokov. Telefónne čísla budú použité iba na overenie hlasu, z každého čísla sa bude dať hlasovať iba raz.

Tri projekty z každého kraja, ktoré vo verejnom hlasovaní získajú najvyšší počet hlasov, dostanú od Nadácie VÚB grant v požadovanej výške (maximálne 5 000 eur). Projekt s najvyšším počtom hlasov z každého kraja navyše získa navýšenie grantu o 100 %, teda dostane až 10 000 eur. Pošťastí sa to práve Trnave a mestskému projektu Seniorská obálka? Je to na vás, Trnavčania!

Priamy link na hlasovanie (stačí kliknúť):

Pripomeňme, že Seniorskú obálku bude potrebné umiestniť na jedno z dvoch vopred určených miest: na chladničku alebo zvnútra vstupných dverí. Na týchto miestach ju budú záchranné zložky v prípade potreby hľadať.
Od januára 2020 si bude možné Seniorskú obálku vyzdvihnúť v trnavských denných centrách, na podujatiach určených pre seniorov a v kancelárii Zdravé Mesto Trnava na mestskom úrade (Trhová 3). Elektronická verzia bude dostupná na stiahnutie na stránke trnava.sk. O termíne, odkedy bude tlačivo k dispozícii, budeme včas informovať.

2.12.2019 7:46

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?