Mesto Trnava

Primátor a členovia Univerzitnej rady sa stretli so stredoškolákmi a vysokoškolákmi

V stredu 10. februára 2016 sa v konferenčnej sále trnavskej radnice uskutočnilo stretnutie primátora Petra Bročku a Univerzitnej rady mesta Trnavy so študentmi stredných škôl. Zastúpenie mali takmer všetky stredné školy, ktoré pôsobia na území mesta Trnavy.
Na úvod Adrián Kobetič, predseda Univerzitnej rady, spoločne s primátorom privítali študentov stredných škôl a oboznámili ich s jej fungovaním.
„Študenti poukázali na rôzne problémy, ktoré majú na svojich školách a som veľmi nadšený, že chcú tieto problémy riešiť a ovplyvňovať tak okolie, v ktorom pôsobia,“ priblížil Adrián Kobetič.
Študentov trápi napríklad kvalita stravovania na stredných školách či predražené bufety. Záujem prejavili aj o dobrovoľnícku činnosť, či mimoškolské aktivity.
Univerzitná rada mesta Trnavy prisľúbila stredoškolákom akúkoľvek pomoc pri riešení ich problémov a verí, že je potrebná aj komunikácia so strednými školami, keďže vychovávajú budúcich študentov vysokých škôl.
„Je dobré, ak sa študenti stredných škôl už dnes zaujímajú o veci verejné. Je to dobrý základ, na ktorom treba stavať a do istej miery aj profilovať našu spoločnosť, pretože mládež je veľmi dôležitá,“ pripomenul podpredseda Univerzitnej rady Matej Martovič.

Tlačová správa Univerzitnej rady mesta Trnavy

Lokalita

GPS:
N 48.376546790685744 / E 17.585249843763677

11.2.2016 12:07

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová