Mesto Trnava

V Trnave testujeme aj počas posledného marcového víkendu

Aj v bordovej farbe COVID automatu, do ktorej prešiel okres Trnava tento týždeň, je potrebný certifikát s negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Trnavská samospráva svojim obyvateľom každý víkend poskytuje možnosť vybaviť testovanie za pár minút v mestských odberových miestach.

V sobotu 27. a nedeľu 28. marca 2021 budú už tradične medzi 8.00 a 18.00 h otvorené odberové miesta vo všetkých mestských častiach (okrem OM v Modranke, ktoré bude v prevádzke len počas soboty).

Trnavčania sa môžu objednať na presný termín do niektorého zo siedmich odberových miest, ktoré fungujú na systéme časeniek v aplikácii TrustOne. Tá okrem rezervácie dokáže aj zobraziť elektronický certifikát, nie je preto potrebné čakať po odbere na vydanie papierovej verzie.

Trnavská samospráva počas pandémie pomáha občanom v karanténe so zabezpečením nevyhnutných nákupov potravín, drogérie a liekov. Ak sa ľudia pozitívne testovaní na koronavírus nemajú na koho obrátiť, môžu v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 h zavolať na číslo 033/32 36 168 a požiadať o asistenciu zamestnancov odboru sociálneho MsÚ.

Mesto okrem toho prevádzkuje dve telefonické linky pre záujemcov o očkovanie proti koronavírusu, ktorí majú ťažkosti s registráciou v online formulári alebo nemajú pripojenie na internet. Zamestnanci mesta ich na číslach 033/32 36 360 a 033/32 36 361 zaregistrujú do Čakárne, k dispozíci sú v pracovných dňoch medzi 8.00 a 14.00 hod.  

Odberové miesta bez časenky

 • Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
 • Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
 • Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
 • Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)
 • Denné centrum – Dedinská 9, Modranka (iba v sobotu)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

 • Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
 • Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
 • Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
 • Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

 • Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
 • Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
 • Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

 1. Stiahnite si do smartfónu aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
 2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
 3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
 4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID" v menu aplikácie). Je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
 5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
 6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.


Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

 1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.
 2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.
 3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.
 4. Ak chcete zaregistrovať svoje dieťa vo veku do 15 rokov, zvoľte možnosť „Občan SK, ktorý nemá občiansky preukaz“.
 5. Cudzinci sa registrujú na číslo svojho pasu (aplikácia ponúka viacero jazykov).


Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.


25.3.2021 20:39

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová