Mesto Trnava

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Mestskej športovej hale je už v prevádzke

V Mestskej športovej hale, v ktorej Mesto Trnava začiatkom roka pripravilo veľkokapacitné vakcinačné centrum, sa už očkuje. Uplynulý víkend 8. a 9. mája 2021 dostalo vakcínu proti koronavírusu 4 055 ľudí, ktorí sa vopred zaregistrovali na portáli vakcinacia.nczisk.sk.

Veľkokapacitné očkovacie centrum na Rybníkovej ulici bude fungovať aj počas nasledujúcich víkendov od 8.00 do 18.00 h. K dispozícii je desať lekárov, kapacita centra je 5 000 ľudí za oba dni, závisí však na množstve dodaných vakcín. Ich počet a typ zabezpečuje Ministerstvo zdravotníctva SR.

„Ľudia, ktorým prišla SMS správa, že sa môžu prísť zaočkovať, prídu na určený čas a vstupujú priamo dnu, kde ich najprv čaká vstupný pohovor s lekárom. Občanom, ktorí sa nevedia sami zaregistrovať cez online formulár, je stále k dispozícii naša asistenčná linka. Zamestnanci mesta vyplnia formulár za občanov, stačí zavolať v pracovných dňoch medzi 8. a 14. hodinou na telefónne číslo 033/32 36 361“ hovorí viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská. 

Vakcinačné centrum pripravilo Mesto Trnava vo svojich priestoroch na Rybníkovej a vybavilo ho po materiálnej a technickej stránke už v polovici februára. Jeho výhodou je najmä dostupné veľkokapacitné parkovisko. Proces očkovania zabezpečuje trnavská župa. Čakajúcich vo vonkajších priestoroch usmerňujú príslušníci Mestskej polície mesta Trnava a dobrovoľníci.

Všetkým záujemcom, ktorí sa plánujú dať zaočkovať, sa stále prioritne odporúča registrácia na adrese vakcinacia.nczisk.sk. Celý proces urýchli dodržiavanie pokynov a času uvedeného v SMS správe o očkovacom termíne, ktorá príde priamo do mobilu. Odporúča sa aj vyplniť svoje registračné údaje vo formulári vopred v pohodlí domova, aby sa predišlo čakaniu priamo v centre.

Pri súčasnom záujme je predpoklad, že by sa priestory športovej haly využívali na očkovanie do konca júna. Cieľom je zaočkovať čo najskôr čo najviac ľudí, aj preto sa zvažuje rozšírenie očkovacích dní aj počas týždňa, závisí to však na organizačno-personálnom zabezpečení,“ dodáva viceprimátorka.


V mestskej športovej hale sa už očkuje.


Výhodou centra zriadeného mestom je veľkokapacitné parkovisko v jeho bezprostrednej blízkosti.


13.5.2021 10:51

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová