Mesto Trnava

Začína sa rekonštrukcia mosta pri Bernolákovej bráne

Práce na moste, ktorý je vstupom do mestskej pamiatkovej rezervácie a zároveň súčasťou dôležitej dopravnej tepny, sa začnú 7. apríla a potrvajú približne do polovice októbra. S rekonštrukciou mosta pri Bernolákovej bráne na Radlinského ulici budú spojené aj dopravné obmedzenia, ktoré motoristi pocítia začiatkom mája.
Most bude pre automobilovú dopravu uzatvorený približne do polovice septembra. Majitelia dotknutých nehnuteľností v centre mesta budú o obmedzeniach informovaní v dvojtýždennom predstihu. Chodcov práce na moste obmedzovať nebudú, pretože prechod im bude umožnený počas celej výstavby.
Projekt rekonštrukcie mosta z roku 2013 zohľadnil zámer mesta rozšíriť mostné teleso o ďalší jazdný pruh, aby bol priepustnejší nielen pre domácich, ale aj pre autobusovú dopravu s turistami. Na novom moste širokom 16,5 m budú tri jazdné pruhy, chodník a pribudne aj nové verejné osvetlenie.
Rekonštrukcia je rozdelená do troch etáp. Prvá etapa sa začne prekládkami sietí a potrvá približne do polovice mája. Samotné búracie a stavebné práce na moste prebehnú v druhej etape, ukončené budú približne v polovici septembra. V poslednej, tretej etape bude zrekonštruovaná aj lávka pre peších, ktorá dostane novú dlažbu a zábradlie.
Dôvodom na rozhodnutie mestskej samosprávy pustiť sa do náročnej rekonštrukcie mosta na Radlinského ulici bol jeho zlý technický stav. Na tento účel získalo Mesto Trnava dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500 000 eur, celková suma na tento účel v rozpočte mesta je 800 000 eur.

Tento pohľad na most bude čoskoro históriou
Foto: E. Ursinyová

 

2.4.2015 16:03

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?