Mesto Trnava

Druhá etapa rekonštrukcie Šrobárovej ulice

Komplexná rekonštrukcia Šrobárovej ulice vstúpila v pondelok 10. apríla 2017 do druhej zo štyroch plánovaných etáp. V rámci prvej fázy bol v uplynulých dňoch vybudovaný 1,75  m široký chodník z betónovej dlažby a 2,5 m široký cyklochodník z asfaltobetónu na strane cukrovaru. Dokončil sa tiež odvodňovací žľab a boli vyasfaltované odbočovacie pásy i pravý jazdný pruh komunikácie. Hotové sú aj vjazdy do cukrovaru.

V pondelok 10. apríla boli nainštalované nové stĺpy verejného osvetlenia a začali sa práce na druhej etape  frézovaním asfaltového  koberca ľavého jazdného pruhu a vybúraním podkladovej betónovej vrstvy.

Ako sme už avizovali, práce na 300-metrovom úseku Šrobárovej (od križovatky s Rybníkovou a Zeleným kríčkom po most cez Trnávku) sa realizujú v štyroch etapách, pričom je vždy uzavretý len jeden úsek komunikácie:

1. etapa – 35 kalendárnych dní: pravá strana (od cukrovaru) okrem priestoru autobusovej zastávky
2. etapa – 30 kalendárnych dní: ľavá strana (od mesta) v plnom rozsahu
3. etapa – 7 kalendárnych dní: odbočka zo Zeleného kríčku na Šrobárovu
4. etapa – 15 kalendárnych dní: priestor súčasnej autobusovej zastávky

Počas tretej etapy dôjde na sedem dní k úplnej uzávierke odbočky. Na základe dohody s Dopravným inšpektorátom a spoločnosťou ARRIVA budú autobusy presmerované zo Zeleného kríčka po Rybníkovej ulici cez parkovisko späť na Šrobárovu.

Po rekonštrukcii zostane na komunikácii zachovaná jednosmerná premávka v dvoch jazdných pruhoch. K státiu na ľavej strane pribudne aj pozdĺžne parkovanie po pravej strane (spolu tu bude 34 parkovacích miest), ktoré od chodníka oddelí pás zelene. Obnovou prejde aj zastávka autobusov, ktorá dostane  dva nové autobusové prístrešky.

Súčasťou rekonštrukcie sú aj sadové úpravy , ktoré doplnia priestor o odrastené stromy popri chodníku a tiež trvalky a ľaliovníky v zelenom ostrovčeku v križovatke  Šrobárovej ulice so Zeleným kríčkom. Na rekonštrukciu ulice vyčlenila samospráva 650 000 eur.

Na mieste sa paralelne uskutočňuje archeologický výskum, ktorý práce mierne pozdržal, pôvodný harmonogram sa však zmenil iba o tri dni.

 

Lokalita

GPS:
N 48.3821478636019 / E 17.581875624822942

11.4.2017 11:34

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová