Mesto Trnava

Parkovanie v R7 na Šafárikovej bude regulované od stredy 19. októbra

V stredu 19. októbra 2022 bude spustená regulácia statickej dopravy na Šafárikovej ulici – v časti, kde stoja bytové domy. Táto lokalita sa stane rezidentskou zónou R7 a parkovanie v nej bude spoplatnené nonstop od pondelka do nedele počas celého dňa.

Dôvodom sú problémy s parkovaním, ktoré domáci denne zažívajú. Ich parkovacie miesta obsadzujú návštevníci okolitých prevádzok aj obyvatelia susedných bytoviek na Ulici Jána Bottu. Po zavedení regulácie sa očakáva zredukovanie počtu stojacich áut, ako to bolo aj v iných, už zabehnutých rezidentských zónach R1 (sídlisko Ľ. Podjavorinskej), R2 (Spartakovská) a R3 (Družba). Cieľom je aj upratanie verejného priestoru, aby vozidlá stáli iba na vyznačených parkovacích miestach, čím sa zvýši aj kvalita života v rámci vnútrobloku.

Úhrada parkovného v Zóne R7 bude možná tromi spôsobmi:

1. zakúpiť si parkovací lístok vo webovej aplikácii DataMesta,
2. poslať SMS správu na číslo 0200 v tvare
TTR7 EČV počet hodín,
3. zakúpiť si parkovaciu kartu.

Obyvatelia Šafárikovej, ktorí tu majú trvalý pobyt (alebo prechodný s tým, že inde v Trnave sú prihlásení na trvalý pobyt), majú nárok na parkovaciu kartu s názvom Rezident zóny. Na prvé auto v domácnosti ich na rok vyjde iba symbolické jedno euro, za druhé auto zaplatia ročne 99 eur.

Karta Rezident zóny okrem najlacnejšieho parkovania poskytuje aj možnosť uplatniť si kredit pre svoje návštevy v rozsahu 48 hodín za rok. Vo webovej aplikácii DataMesta na adrese datamesta.trnava.sk stačí zvoliť čas parkovania a EČV návštevníka. Túto možnosť majú aj rezidenti Zóny R7, ktorí nemajú auto. Potrebujú si na to vybaviť kartu Návšteva zóny, ktorá stojí jedno euro.

Návštevníci rezidentskej zóny R7 môžu zaparkovať aj v Zóne B, kde sa za hodinu platí len 20 centov, aj to iba v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h. Najbližšie parkovisko Zóny B v blízkosti Šafárikovej je medzi základnou a strednou školou na Ulici Jána Bottu.

Ďalšie parkoviská Zóny B sú rozmiestnené po celom meste a môže na nich parkovať každý, kto má zaplatenú úhradu v Zóne R7.

Parkovaciu kartu si vybavíte jednoducho a pohodlne na datamesta.trnava.sk. Stačí sa zaregistrovať a poslať online žiadosť. Druhou možnosťou je prísť osobne do klientskeho centra mestského úradu na Trhovej 3, odporúčame však praktickejší online spôsob.

 

Informačné materiály na stiahnutie:

 

Mapa Zóny R7:

 

O podmienkach parkovania a možnostiach úhrady budú informovať aj tabule v zóne:

12.10.2022 15:27

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová