Mesto Trnava

Verejné stretnutie k obnove ihriska na ulici Gejzu Dusíka bude mať podobu susedského pikniku

Máme za sebou viacero projektov revitalizácií verejných priestorov, ktoré sme realizovali prostredníctvom participatívneho plánovania, teda v spolupráci s občanmi. Najnovší zámer prizvať verejnosť k plánovaniu sa týka detského ihriska na ulici Gejzu Dusíka na sídlisku Prednádražie.


Terajší stav ihriska (foto: Google Street View)

Pozývame obyvateľov tejto lokality i ostatných, ktorých táto záležitosť zaujíma, na verejné stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 27. júna 2017 o 17.30 h pri ihrisku. Čaká nás diskusia o tom, čo tento priestor potrebuje a ako by mal vyzerať po obnove. Každý z účastníkov bude mať príležitosť povedať svoj názor a návrhy na zmenu.

Akcia sa bude niesť v neformálnom duchu susedského pikniku, preto je možné prísť aj s deťmi. Odporúčame priniesť si so sebou deku a drobné občerstvenie, aby sme si stretnutie spríjemnili. :)

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v priestoroch základnej školy na ulici Kornela Mahra 11.

O participatívnom plánovaní:

Naším cieľom je podporiť Trnavčanov a Trnavčanky v tom, aby vstupovali do vecí verejných, zaujímali sa o dianie okolo seba a boli si vedomí toho, že majú možnosť ovplyvniť kvalitu svojho bezprostredného okolia. O tom, čo mestu a jeho jednotlivým častiach chýba, vedia totiž najlepšie práve ich obyvatelia, a preto samosprávu zaujímajú ich potreby a názory.

Lokalita

GPS:
N 48.370439066142936 / E 17.57318526761469

23.6.2017 16:39

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová