Mesto Trnava

Verejné stretnutie k obnove vnútroblokov na Hospodárskej

Pokračujeme v koncepcii participatívneho plánovania. Po výzvach pre obyvateľov Prednádražia pri Parku Janka Kráľa, Zátvora či Okružnej ulice, aby sa zapojili do príprav revitalizácií priestoru pri ich bydlisku, pripravujeme ďalší projekt – obnovu deviatich vnútroblokov (dvorov) na Hospodárskej I (v časti od Kollárovej ulice po Študentskú). Verejné stretnutie pre občanov sa uskutoční vo štvrtok 2. marca 2017 o 17.30 hod. v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na radnici na Hlavnej 1.

Predmetom stretnutia bude zhrnutie aktuálneho stavu dvorov medzi bytovkami v tejto lokalite a predovšetkým vytvorenie priestoru na návrhy na ich obnovu. Obraciame sa na obyvateľov s otázkou, ako by si ich novú podobu predstavovali. Výsledok bude totiž v prvom rade slúžiť im a preto je potrebné, aby spĺňal ich požiadavky a predstavy.

Pokiaľ nemôžete prísť na verejné stretnutie osobne, máte možnosť vyjadriť svoj názor aj online prostredníctvom dotazníka. Obyvateľom Hospodárskej I. boli dotazníky distribuované aj v tlačenej forme, odovzdať ich je možné do 6. marca 2017 na troch zberných miestach (Informátor na radnici, Materská škola Hodžova a Denné centrum pre seniorov).

Spätná väzba z dotazníkov i verejného stretnutia bude zapracovaná do zadania na verejné obstarávanie na architekta, ktorý novú podobu vnútroblokov navrhne.

Pozrite si prezentáciu k plánovanej obnove vnútroblokov na Hospodárskej ulici.
 

Lokalita

GPS:
N 48.374031095568824 / E 17.582497897314397

28.2.2017 16:35

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová