Mesto Trnava

Ste rezidentom zóny? Máte nárok na 48-hodinový kredit na parkovanie zdarma pre vaše návštevy

Obyvatelia Trnavy, ktorí majú trvalý pobyt v lokalite s regulovaným parkovaním (prípadne prechodný pobyt v danej zóne a trvalý pobyt inde v Trnave), sú tzv. rezidentmi tejto parkovacej zóny.
V Trnave sú zatiaľ dve takéto miesta – Zóna R1 na sídlisku Ľudmily Podjavorinskej a Zóna R2 vo vnútroblokoch na Spartakovskej (od júla by mali pribudnúť ďalšie tri). Okrem zvýhodnených sadzieb parkovného majú rezidenti zóny aj ďalší benefit – kredit na parkovanie pre svoje návštevy (napr. príbuzných, známych, remeselníkov, opatrovateľov a podobne).

Kredit v rozsahu 48 hodín za rok je dostupný vo webovej aplikácii datamesta.trnava.sk. Možnosť uplatniť ho sa zobrazí každému, kto je držiteľom parkovacej karty REZIDENT ZÓNY na prvé auto v domácnosti alebo karty NÁVŠTEVA ZÓNY. Karta NÁVŠTEVA ZÓNY je určená rezidentom, ktorí nevlastnia auto, chcú však umožniť svojim návštevám bezplatné parkovanie v ich zóne.

Ako uplatníte kredit na parkovanie zdarma pre svoje návštevy:

1. Otvorte v prehliadači webovú aplikáciu datamesta.trnava.sk.
2. Prihláste sa v MOJA ZÓNA (prihlasovacie údaje ste zadávali pri online registrácii, aby ste mohli požiadať o vydanie parkovacej karty, alebo ste ich dostali osobne v klientskom centre).
3. Vpravo hore rozkliknite tri čiarky a zvoľte Parkovacie karty.
4. Vo výbere nastavenom na Všetky karty si vyberte tú, na ktorú chcete kredit čerpať (rozkliknutím troch bodiek vpravo hore a voľbe Kredity).
5. Kliknite na šípku v políčku čerpania kreditu a v ďalšom okne zvoľte Čerpať kredit.
6. Nastavte zónu, EČV návštevníka, dátum a čas jeho návštevy a potvrďte.
7.V prípade potreby (napríklad pri skoršom ukončení návštevy)  je možné čerpanie nastaveného kreditu predčasne ukončiť ale bez nároku na vrátenie zostatkového kreditu, ktorý bol na danú dobu zadaný.
8. Jednoduchá a prehľadná grafika vás informuje o čerpaní vášho kreditu.

19.4.2022 9:29

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová