Mesto Trnava

Na Spartakovskej sa budú pred zavedením rezidentskej zóny vyznačovať parkovacie miesta

Pri bytových domoch na Spartakovskej ulici pribudlo dočasné dopravné značenie so zákazom zastavenia od pondelka 7. februára. Dôvodom je vyznačovanie parkovacích miest v súvislosti so zavedením regulácie statickej dopravy, ktorá v tejto lokalite začne platiť v utorok 1. marca.

Parkovacie miesta sa budú v najbližších dňoch (podľa poveternostných podmienok) označovať vodorovným dopravným značením. Pred pustením regulácie pribudne aj zvislé dopravné značenie spolu s infotabuľami o možnostiach úhrady parkovného, ako je to aj v susednej rezidentskej Zóne R1 na sídlisku Ľudmily Podjavorinskej a ďalších spoplatnených zónach v rámci mesta.

Záujemcovia o parkovacie karty sa môžu zaregistrovať vo webovej aplikácii DataMesta alebo osobne v klientskom centre na Trhovej 3. Obyvatelia tejto lokality nájdu bližšie informácie o zavedení regulácie okrem webových stránok trnava.sk a doprava.trnava.sk aj v letákoch, ktoré im mesto pošle priamo do schránky.

Zóna R2 bude rovnako ako R1 spoplatnená nonstop, pretože Spartakovská aj sídlisko Ľudmily Podjavorinskej sú zaťažené parkujúcimi vozidlami v dennom i nočnom čase počas celého týždňa. Výška poplatkov bude rovnaká ako v R1 pri všetkých druhoch platieb (webová aplikácia DataMesta, SMS správy, parkovacie automaty aj parkovacie karty). Úhrada parkovného pre Zónu R2 bude umožňovať parkovanie vozidla aj v Zóne R1 a v Zóne B.

Rezidenti Zóny R2 budú mať rovnako ako rezidenti R1 k dispozícii 48 hodín voľného parkovania ročne pre svoje návštevy. Túto možnosť majú automaticky dostupnú od začiatku tohto roka prostredníctvom webovej aplikácie datamesta.trnava.sk


V auguste vznikla prvá rezidentská zóna R1, ktorá susedí so Spartakovskou
. Kto zaplatí parkovanie v Zóne R1, bude môcť parkovať aj v R2 v Zóne B.


Rovnaké infotabule budú nainštalované aj na Spartakovskej.

7.2.2022 16:03

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová